Oceláři navštívili transfuzní oddělení nemocnice v Novém Jičíně

23.08.2022 · Adam Sušovský
Dvojice třineckých hokejistů Jan Zahradníček a Milan Doudera v úterý ráno navštívila transfuzní oddělení Nemocnice AGEL v Novém Jičíně. Oceláři odměnili dárce krve hodnotnými cenami i vstupenkami na utkání Champions Hockey League proti Belfastu.

Jan Zahradníček je v novojičínské nemocnici spadající pod skupinu AGEL jako doma, vždyť jeho táta je pravidelným dárcem a také třinecký obránce, dvojnásobný extraligový šampion, to na tamním tansfuzním oddělení dobře zná.

Spolu s nim v úterý nad ránem přišel dobrovolné dárce navštívit také Milan Doudera, Oceláři se tak ve spolupráci s nemocnicí rozhodli podpořit povědomí o možnosti každého z nás svou kví pomoct zachraňovat lidské životy v rámci akce Daruj krev s HC Oceláři Třinec.

"Moc si vážíme podpory klubu HC Oceláři Třinec. Krev je potřeba neustále, ovšem v letních měsících je její potřeba zvýšená. Děkujeme za naše dárce za poskytnuté reklamní předměty a lístky na zápas. Věříme, že to našim dárcům udělá radost.," říká Martin Janík z Nemocnice AGEL v Novém Jičíně.

Dvojice Ocelářů dnes dobrovolné dárce odměnila autogramy. Všichni, kteří se v Novém Jičíně rozhodnou v tomto týdnu darovat krev, budou zároveň zařazeni do slosování o dárkovou tašku Ocelářů a třicet vstupenek na zahajovací utkání Champions Hockey League proti irskému celku Belfast Giants.

Jedním z těch, které návštěva Ocelářů potěšila, byl i Radek Mokrý, jeden z velkých fanoušků Ocelářů. Ten dnes nad ránem svou plazmu daroval oblečený do mistrovského trika. "Taky chodím darovat pravidelně a když jsem se dozvěděl, že tady dnes přijdou naši hokejisté, rozhodl jsem se přijít znovu. Je to dobrá věc," líčí fanoušek z města, které se pyšní velkou fanoškovskou základnou Ocelářů a odkud pochází nejen Zahradníček, ale také další dva strůjci posledních klubových úspěchů, bratři Ondřej a Michal Kovařčíkové.

"Můj táta je pravidelným dárcem krve, dokonce se mě dnes sestřičky na něj vyptávaly," usmíval se Zahradníček. "Já sám jsem také v místní databázi dárců, v minulosti jsem se sem snažil chodit darovat krev pravidelně. Vzhledem k plnému tréninku a náročné letní přípravě jsem dnes krev darovat nemohl, ale slíbil jsem sestřičkám, že se znovu zastavím ve chvíli, kdy bude náš program trošku volnější," dodává Zahradníček.

Svou krev můžete darovat i vy. Nejbližší odběrová místa najdete například v interaktivní mapě na webu Darujukrev.cz.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno