Oceláři jedou do Plzně s cílem potvrdit páteční výhru

28.11.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Nedělní podvečer nabídne již čtyřiadvacátý díl hokejové Tipsport extraligy, Oceláře čeká cesta do Plzně. Duel druhého týmu tabulky s desátým uvidí plzeňská Home Monitoring Aréna, přímým přenosem pak zápas vysílá kanál ČT Sport. Duel startuje v 17:20, vrátí se Oceláři se třemi body?

HC Škoda Plzeň

Plzeňské Škodovce se letošní sezóna zatím daří. Indiáni po třiadvaceti kolech mají na svém kontě 42 bodů, v tabulce drží druhou příčku. Svěřenci trenérů Michala Straky, Ladislava Čiháka a Jaroslava Špačka jsou nejofenzivnějším týmem ligy, svým soupeřům nastříleli již osmdesát tři branek. Plzeňští naposledy zavítali na led Mladé Boleslavi a jednalo se o pořádně divoký duel. Ač Západočeši třikrát prohrávali o čtyři branky, dokázali se do zápasu vrátit a nakonec urvat bod. Mladá Boleslav zvítězila 7:6 po nájezdech.

“Boleslav velmi dobře bruslila, napadala, rozehrávala. A hlavně dala góly. O přestávce jsme si museli, hodně hlasitě, říct, že je třeba začít úplně jinak. Naštěstí jsme dali gól. Jenže zase Boleslav dala gól, pak my, pak zase oni... Domácí pořád odskakovali, ale my jsme se pořád snažili hrát aktivně, tlačit se do brány a alespoň trošku soupeře znervóznit. Což se nám podařilo. Skóre 6:6 by po té první třetině asi nikdo nečekal, bod je to pro nás ale každopádně hodně cenný,“ řekl Ladislav Čihák na téma páteční přestřelky.

Podobně hovořil také Miroslav Indrák, autor dvou branek. „My jsme odehráli strašnou první třetinu, trenéři měli poměrně důrazný proslov. Řekli jsme si, že musíme začít bruslit a bojovat, když už nic jiného. Ve druhé třetině se nám povedlo dát čtyři góly a trochu se vrátit do zápasu, ve třetí jsme byli o něco lepší a udělali alespoň ten bod. Nájezdy už jsou loterie,” řekl plzeňský útočník pro klubový web.

Poslední zápas Plzně:
27. listopadu: BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 7:6 sn (4:0, 2:4, 0:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Jarůšek (Trončinský, Pabiška), 5. Stříteský (Pabiška), 13. Trončinský (Jarůšek, Ovčačík), 18. Urban (Stříteský, Výborný), 25. Urban (Bárta, Látal), 26. Jarůšek (Kučný), rozh. náj. Žejdl – 23. Pulpán (Hossa, Sýkora), 26. Hossa (Pulpán, Sýkora), 29. Indrák (Kubalík, Kracík), 37. Indrák (Kracík), 43. Pulpán (Poletín), 46. Kracík (Indrák) .

Sestava Plzně v posledním zápase: Machovský (13. Polívka) – Chalupa, Jeřábek, Pulpán, Holý, Sklenička, Kubka – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Bližňák, Schleiss – Hossa, Preisinger, Sýkora – Poletín, Lev, Beran.

Plzeňskou ofenzívu táhne teprve dvacetiletý útočník. Dominik Kubalík do Plzně přišel v květnu loňského roku, letos patří k tahounům Škodovky. Kubalík na svém kontě má 21 bodů (14+7), spolu s litvínovským Hüblem se přetahuje o post nejlepšího střelce ligy. FOTO: Milan Podpera (www.hcskoda.cz).

Z kabiny Ocelářů

Oceláři v pátek sehráli první duel po jmenování Reného Muchy a Marka Malíka do rolí stálých trenérů, zápas proti Spartě se hráčům s dráčkem na hrudi vydařil. Slezané si do poloviny duelu vypracovali tříbrankový náskok, a byť se Pražanům povedlo snížit na rozdíl jediné trefy, byli to právě Třinečtí, kdo se radoval ze zisku tří bodů. Oceláři tak zaokrouhlili počet získaných bodů na číslo třicet, v tabulce zůstávají desátí.

”Byl to velmi těžký zápas, přijelo velmi kvalitní mužstvo. Snažili jsme se soustředit jen sami na sebe a chtěli jsme podat takový výkon, který tým nakonec předvedl. V některých fázích se nám to nedařilo, pak jsme se ale semkli a dotáhli zápas k vítěznému konci. Výborný týmový výkon podpořený skvělým gólmanem. V zápase jsme byli šťastnější, za tři body jsme nesmírně rádi,“ řekl Marek Malík po páteční výhře.

Tu dvěma trefami řídil slovenský forward v třineckých službách Vladimír Dravecký, po zápase ale zdůraznil, že důležitý je jen týmový výsledek. „Vstřelené branky mě samozřejmě těší, zase se ale budu opakovat, že důležité je, aby to pomohlo týmu. Góly jsou pěkné, když se ale vyhraje, tak ten pocit je mnohem lepší,“ řekl „Dravec“ k zápasu.

Poslední zápas Třince:
27. listopadu: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Dravecký (Klepiš), 19. Nosek (Polanský, Linhart), 26. Kopecký (Hrňa, Rákos), 58. Dravecký (Plíhal, Klepiš) – 29. Pech (Kudrna, Hamilton), 32. Pech (Mikuš, Hamilton).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík (Hrubec) – Linhart, Nosek, L. Doudera, Galvas (A), M. Doudera, Hrabal, Foltýn – Dravecký, Matuš, Klepiš – Adamský, Polanský (C), Tybor – Hrňa, Plíhal, Rákos – Jašek, Kopecký, Růžička – Rufer.

Nejlepší střelec loňského ročníku Erik Hrňa střelecky zatím trochu tápe, právě proti Plzni ale dokázal vsítit dvě ze svých tří tref. Bude se Hrňovi podobně dařit i v neděli? FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Jedenácté kolo nabídlo zatím poslední vzájemné měření sil mezi Oceláři a Plzní. Slezané na svém ledě, v rámci předehrávky jedenáctého kola, hostili tehdejšího lídra tabulky. Plzeňská Škodovka ale neměla proti Slezanům šanci. Domácí si ve druhé třetině vypracovali dostatečné vedení, které podrželi až do závěrečné sirény. Dvě branky vsítil Erik Hrňa..

14. října 2015: HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň 5:1 (1:0, 3:1, 1:0).
Branky a nahrávky: 9. Hrňa (Rákos), 30. Hrňa (Meidl, Klesla), 32. Dravecký (Plíhal, Svačina), 40. Svačina (Dravecký), 60. Káňa (Foltýn, L. Doudera) – 33. Kubalík (Indrák).

O zápase

Hrací den: 24. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 28. listopadu 2015, 17:20
Místo utkání: Home Monitoring Aréna, Plzeň