Oceláře čeká domácí odveta proti Fribourgu

01.09.2021 · Redakce
Minulý týden se Oceláři v Lize mistrů představili na hřištích soupeřů, teď už na řadu přicházejí domácí odvety. Jako první do WERK ARENY dorazí švýcarský Fribourg-Gottéron, proti kterému svěřenci trenéra Václava Varadi nastoupí ve čtvrtek 2. září od 17:05.

HC FRIBOURG-GOTTÉRON

Klubové barvy modrá a bílá, pětinásobný finalista nejvyšší švýcarské soutěže, klub s více než osmdesátiletou tradicí a skvělou fanouškovskou základnou. Tak by se v krátkosti mohl představit tým, jehož kabinou prošli kupříkladu Michal Barinka, Roman Červenka nebo Michal Birner.

Fribourg-Gottéron aktuálně na své soupisce žádné české zastoupení nemá, disponuje však hned několika zvučnými jmény. Již třetím rokem v klubu působí čtyřiatřicetiletý reprezentační brankář s dlouholetými zkušenostmi z NHL Reto Berra, po přestupu z EV Zugu v klubu Fribourgu letos najdeme i výborného reprezentačního obránce, taktéž se zkušenostmi z nejprestižnější ligy světa, Raphaela Diaze nebo například švédského reprezentačního útočníka Daniela Brodina.

Historie tohoto celku sahá až do roku 1938, kdy byl založen pod názvem HC Gottéron. Fribourg se dosud nikdy nestal mistrem švýcarské nejvyšší hokejové soutěže. Nejlepší etapu své historie zažíval v období let 1992 – 1994, kdy byl třikrát po sobě ve finále. Pětkrát ve své historii skončil na druhé a třetí příčce.

Aktuální bilance v Lize mistrů: 2 zápasy, 6 bodů, skóre 11:4, 1. místo ve skupině F

HC OCELÁŘI TŘINEC

Oceláře po uplynulé mistrovské sezóně čekala v kabině menší rošáda, protože z klubu odešlo hned několik velkých jmen. Třinec opustili Matěj Stránský, Martin Gernát, Ralfs Freibergs, Michael Špaček, Jack Rodewald, Jakub Štěpánek, ale i Patrik Husák s Filipem Hamanem nebo Radkem Veselým. Bylo zřejmé, že tento odliv hráčů bude muset být dřív nebo později vykompenzován přílivem nových jmen, a tak se i stalo. Kádr se postupně rozšířil o brankáře Marka Mazance, hrajícího do té doby za Mountfield Hradec Králové, útočníka Andreje Nestrašila, který za Třinec v předminulé sezóně odehrál dva zápasy s bilancí jedné vstřelené branky a tří přihrávek, obránce Martina Marinčina, jenž přicestoval do kabiny Třince ze zámoří a v závěru srpna Oceláři získali také urostlého beka Jakuba Matyáše, který uspěl na zkoušce a podepsal v třineckém klubu novou smlouvu.

Aktuální bilance v Lize mistrů: 2 zápasy, 0 bodů, skóre 4:9, 4. místo ve skupině F

PŘEDCHOZÍ UTKÁNÍ (27. 8. 2021)

Fribourg-Gottéron - HC Oceláři Třinec 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Bykov (Sutter, Gunderson), 14. Mottet (Sprunger, DiDomenico), 22. Sprunger (Bykov, DiDomenico), 30. Marchon (Jörg), 55. Marchon (Bougro), 59. Herren (Diaz, Bougro) – 7. Vrána (Kundrátek), 21. Kundrátek (Růžička)