MISTR 2023/2024

Nová maska a skvělý výkon. Mazanec zářil!

06.10.2023 · Ondřej Kuchař
Zatímco minulý duel v Litvínově končil po vystřídání pod dekou na lavici, ten páteční Marek Mazanec dochytal do konce. A to ve velkém stylu! Gólman Ocelářů v duelu s Mladou Boleslavi zářil. Se zbrusu novou maskou na hlavě dovedl tým k důležité výhře.

Byl pořádně zpocený. Bodejť by taky ne. Na Marka Mazance mladoboleslavští Bruslaři vypálili během pátečního duelu celkem 35 střel. Za záda třineckého brankáře proklouzla jediná. Jinak byl stoprocentní. Na výhře 4:1 má obří podíl.

“Byl to těžký zápas. Hlavně proto, že jsme fakt potřebovali vyhrát. A potřebovali jsme vyhrát naším dobrým poctivým hokejem, což jsme z větší části splnili. Hráli jsme trpělivě, plnili pokyny. Počkali jsme si na šance, ty přišly. Dobré utkání, super tři body,” culil se Mazanec.

Minule v Litvínově střídal po první třetině, když třikrát inkasoval a místo pro premiérové extraligové minuty přepustil Patriku Švančarovi. O pět dnů později prožil Mazanec statisticky nejpodařenější večer sezony.

Jediný inkasovaná branka? “Jo, dobrý. Určitě je lepší dostat jeden gól než třeba pět,” smál se dobře naložený gólman, který se v závěru utkání dokonce pokoušel střelou přes celé kluziště trefit v té době už opuštěnou boleslavskou klec. Jeho pokus však ve středním pásmu lapili pozorní hráči soupeře.

Štěstí v podobě důležitého vítězství Mazancovi přinesla i nová překrásná maska, která třineckému brankáři dorazila na startu tohoto týdne. “Inspirací k její tvorbě pro mě byl Třinec a zdejší kraj. S předstihem se ke mně dostala informace o tom, že Javorový a Třinecké železárny budou motivy na dresu. Dal jsem ji proto taky na betony i masku, aby to spolu všechno hezky ladilo,” uzavřel.