Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Nestrašil: Musíme být lepší a víme to

19.03.2023 · Adam Sušovský
Svým způsobem byl smolařem zápasu, útočník Andrej Nestrašil měl v úvodním čtvrtfinále tři velké šance, nedal… A Sparta slavila těsnou výhru 3:2. Oceláři budou mít v pondělí šanci na odvetu a jeden z klíčových útočníku ví, co bude cestou k vítězství. „Musíme být lepší, všichni. A my to víme,“ řekl Nestrašil.

Oceláři v zápase mocně dotahovali ze stavu 0:3, na konci chyběl při velkém tlaku jeden jediný gól. Co jste oproti vstupu do utkání zlepšili, že se Sparta strachovala o výsledek?

Sparta už se nikam nehnala, my využili přesilovku a to nás vrátilo do hry. Možná jsme trošku lépe napadali jejich beky, nutili jsme je dělat chyby, ale začátek zápasu nám utekl. Za stavu 0:3 se hraje těžko. 

Co si z dnešní prohry odnesete?

Jen jednu věc, že musíme být lepší. Sami to víme. Musíme vyhrávat souboje, chtít výhru víc než soupeř. To je to hlavní, co si odneseme. 

Ty sám jsi měl v zápase tři veliké šance, které jsi neproměnil. Která tě mrzí nejvíc?

Těžko říct… Já o tom zpětně takhle přemýšlet nechci. Jestli jsem měl udělat to, nebo tamto? Hráč to nějak v tu danou chvíli na ledě řeší, a když mu to tam nepadne, musí to hodit za hlavu, jít dál. Takové zápasy prostě jsou. Nedělám si z toho hlavu, protože v pondělí je další den. 

Takže tě nemrzí ani samostatný únik při vlastním oslabení, kdy následně z brejku Sparta zvýšila na 2:0?

Nemrzí. Tohle jsou přesně situace, které v zápase vyplynou. Já s tím naložím v tu chvíli podle nejlepšího vědomí a svědomí, nepadlo to to tam a svět se z toho nepo… neposere, pardon. Nepadlo mi to tam dneska, snad mi to tam padne zítra. 

Sice se bavíme o hokeji, ale viděli jsme dnes zápas dvou poločasů? V tom prvním lepší Sparta, v tom druhém měl navrch Třinec…

Možná jo. My jsme nehráli dobře, ten první poločas, jak říkáš. Musíme být zítra od začátku lepší, všichni do jednoho. On je pak i obraz hry trošku jiný. Oni vedli 3:0, nikam se netlačili a vypadalo to, že máme tlak. Ono to tak i bylo, ale příště se nesmíme do takového deficitu dostat.