Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Nemůžu tomu uvěřit, parádní střela, říká fanoušek. Z hokeje si odnesl televizi

04.12.2021 · Adam Sušovský
Jen málokdy se stává, že se při extraligovém vítězství 5:1 jeden z nejemotivnějších momentů večera odehraje během přestávky. Poslední utkání proti Olomouci přesně takové bylo. Mladý fanoušek Ocelářů Jakub Byrtus v soutěži společnosti NEJ.cz vymetl nejmenší díru v brance a odnesl si domů velký QLED televizor. WERK ARENA aplaudovala ve stoje.

Chvilka napětí, zvědavost, kam puk zamíří a nakonec... aplaus všech diváků na tribuně!

Suverénní vítězství třineckých hokejistů v posledním domácím utkání s Olomoucí orámovala neméně suverénní střela mladého fanouška Ocelářů v přestávkové soutěži od společnosti NEJ.cz. Jakub Byrtus se stal teprve třetím třineckým fanouškem v historii, který ze středového kruhu trefil nejmenší možnou díru na "dřevěném brankáři."

Kotouč po ráně Kuby s milimetrovou přesnostní razantně zaplul dovnitř branky a mladý fanoušek si domů odnesl televizi. 

"Zezačátku mi přišlo, že se mi ta střela moc nepovedla. Vůbec jsem nepočítal v první chvíli s tím, že bych tu dírku mohl trefit. Až teď můžu říct, že to byla vážně parádní střela," říká šťastný výherce soutěže. "V momentě, kdy to do branky spadlo, jsem tomu vůbec nemohl uvěřit. Říkal jsem si, že to snad ani není možné, že bych to trefil zrovna já. Byl to neuvěřitelný zážitek a fajn pocit slyšet potlesk z hlediště," líčí Kuba Byrtus. 

Popsané pocity jsou patrné i ze záznamu, který na kostce nad ledem v průběhu poslední třetiny roztleskal WERK ARENU ještě jednou. Šťastný střelec zůstal v daný okamžik v němém úžasu, pak se chytil za hlavu. Nutno dodat, že senzační trefa, na kterou se můžete podívat i v přiloženém videu pod článkem ještě jednou, na malou chvíli rozhodila také moderátora zápasu. 

"Hokej nehraju, hrál jsem tři roky florbal. Občas mě ale baví si jen tak vzít florbalku, míček a zastřílet si na branku doma. Trefit ten malý prostor podle mě rozhodně lehké není, je potřeba mít hodně štěstí. Můžu přiznat, že jsem se doma párkrát podobný otvor ve mnou vytvořené desce trefit pokusil, ale moc mi to nešlo. A teď to bylo na ledě, navíc z takové dálky," popisuje Kuba svůj nedělní zážitek. 

"Byl jsem navíc nervózní, a to hodně. Mám s nervozitou problém, navíc před tolika lidmi, kteří na mě v tu chvíli koukali. Ale dařilo se mi nervozitu potlačovat tím, že jsem sám sobě říkal: ´Stačí vystřelit a bude po všem.´ Tím spíš, že už před střelou bylo jasné, že si domů odnesu minimálně dres. Rozhodně jsem to tam ale nechtěl poslat jen tak, měl jsem v podvědomí, že televizi můžu vyhrát," říká Kuba. 

"Musím se ale přiznat, že jsem na ledě v Třinci takhle nestál poprvé. Na branku jsem střílel už dřív, bylo to ale v jiné přestávkové soutěži. Střílelo se tenkrát jen na prázdnou branku, trefil jsem se dvakrát ze tří pokusů. Teď jsem se ale na led dostal vyloženě náhodou. Moderátor házel míčky zrovna do našeho sektoru, míček spadl do řady pode mnou, kde nikdo neseděl. A tak jsem si pro něj došel."

Společnost NEJ.cz je partnerem přestávkové soutěže pro třinecké fanoušky od sezony 2009/10, na dřevěnou maketu brankáře tak Oceláři stříleli ještě ve staré hale. Začínalo se střílet na maketu brankáře Jozefa Lucáka, který přivedl třinecké hokejisty do extraligy. Následně fanoušci pálili na jiného gólmana, který se nesmazatelně zapsal do historie klubu, Petera Hamerlíka. Poslední vítěz překonal podobiznu Petra Kváči.

První trefu do nejmenší díry mezi betony brankáře, přesně uprostřed branky, ještě stará hala viděla v prosinci roku 2010, během historicky první mistrovské sezony Ocelářů. Druhou televizi vyhrál fanoušek přesně o osm let později. Jakub Byrtus, který si televizi vystřílel v neděli během zápasu s Olomoucí, se tak stal terpve třetím třineckým příznivcem, který si z přestávkové soutěže odnesl hlavní cenu. 

Společnost NEJ.cz zároveň všechny střelce odměňuje dresem, za sezonu jich rozdá zhruba třicet. A za jedenáct let existence své přestávkové soutěže takto odměnila více než 500 třineckých fanoušků.  "Okamžitě mi pogratulovala rodina a kamarádi. Výhru si dám zřejmě do svého pokoje a budu na ní sledovat zápasy Ocelářů," říká šťastný fanoušek. Partner soutěže jej za krásnou střelu odmění velkým 140cm širokým QLED televizorem.

×
Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno
HC Oceláři Třinec