Napravíme dojem posledních dnů v Pardubicích?

18.02.2013 · Michal Samiec
Oceláře v základní části této sezóny čekají již jen čtyři zápasy. Ty jsou naměstnány do týdne mezi 19. a 26. únorem. Prvním z nich je zároveň poslední utkání trojzápasové venkovní série, které se hraje v Pardubicích. Startujeme v úterý v 18 hodin!

V úterý jsou na extraligovém programu pouze dohrávané zápasy. Hrají se tři utkání, osm týmů tak má 19. února volno. Třinečtí zajíždějí do Pardubic, kde se bude dohrávat duel 40. kola. Oceláři zakončují sérii tří zápasů venku, během dvou dosud sehraných utkání v Českých Budějovicích a ve Zlíně Třinečtí úspěšní nebyli, nepřivezli domů ani bod.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

Pardubičtí jakožto úřadující mistři České republiky nevstoupili do sezóny nejlépe a záhy si to vyžádalo oběť v podobě odvolání trenéra Hynka. Toho nahradil Mojmír Trličík, ale ani ten nedokázal mužstvo šampionů pozvednout. Poslední kapkou byla porážka 3:4 v Chomutově, která měla místo 18. ledna. Již o dva dny později na lavičce Pardubic stál Miloš Říha prožívající již několikátý návrat do pozice trenéra Východočechů. Říha během sezóny zažil něco téměř nepředstavitelného. Byl vyhozen z postu kouče Petrohradu, v tu chvíli nejlepšího týmu KHL... Ale ani pod Milošem Říhou nezačali Pardubičtí jako zázrakem vítězit, jejich úspěšnost je stále kolísavá. V úterý se tak mužstvo bojující o holé bytí alespoň v předkole play-off postaví třineckým Ocelářům.

Poslední zápas Pardubic:

17. února: Bílí Tygři Liberec – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 44. T. Pospíšil (Čutta, Nedvěd), 44. Kudrna, 56. Bulík (Duda, Moravec) - 1. Cetkovský (Bartek), 36. Buchtele (T. Nosek).

Sestava Pardubic v posledním zápase: M. Růžička - Benák, V. Kočí, Píša, Vašíček, Gawryletz, Mocek, Marušák, Hudec - Bartek, Cetkovský, Somík - Radil, T. Nosek, Buchtele - Endál, Kousal, Rolinek - Starý, T. Zohorna, Semorád.

Před koncem přestupového období vyztužil defenzivu Pardubic extřinecký Stanislav Hudec, který naposledy působil v Itálii. Hudec v Třinci strávil dvě sezóny, během nichž odehrál téměř stovku zápasů a na jaře 2011 se podílel na mistrovském titulu.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři chtěli po reprezentační přestávce, která turnajem ve Švédsku přerušila kvapík konce základní části Tipsport extraligy, napravit čtyři zápasy mezi 43. a 46. kolem. Třinec tyto zápasy prohrál, při čemž si připsal dva body, když dvě utkání skončila až v prodloužení. Hned po reprezentační přestávce do Werk arény dorazilo Kladno a odvezlo si vysokou porážku 7:2. Následovala dvě střetnutí venku. Třinečtí hráli nejprve v Českých Budějovicích, kde ještě během druhé poloviny druhé třetiny vedli 3:1, avšak pokaženým závěrem druhé dvacetiminutovky přišli o dobře rozehraný zápas. Naopak v neděli ve Zlíně byli Oceláři celý zápas tím mužstvem, které tahalo za kratší konec. Jediným pozitivem odpoledního setkání na Zimním stadionu Luďka Čajky byly rekordní zápisy Martina Růžičky.

Poslední zápas Ocelářů:

17. února: PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Okál (Tesařík, Čajánek), 8. Honejsek (Čajánek, Tesařík), 35. Holík, 40. Čajánek (Honejsek) - 23. Růžička (Rákos, Hrabal), 46. Varaďa (Růžička, Zagrapan).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík - Roth, Ovčačík, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Kania - M. Růžička, Zagrapan, Varaďa - D. Květoň, Rákos, Orsava – Hrňa, Peterek, Matuš - Klimenta, Polanský, Adamský.

Duely Pardubic s Třincem letos baví. Nabídly již 26 branek (16 vstřelil Třinec a 10 Pardubice). V posledním dosud sehraném zápase, který se konal 2. prosince v Třinci, dal dvě branky také Václav Varaďa.

Vzájemné zápasy

Ocelářům se v této sezóně nehraje proti Východočechům vůbec zle. Oba domácí duely Slezané zvládli. V prvním vzájemném střetnutí, které se hrálo v rámci 1. kola základní části, domácí vedli již před polovinou zápasu 4:0, druhé utkání pod Javorovým se pak zvrhlo v přestřelku jak z divokého Západu. Po první třetině Oceláři vedli 3:1. Ve druhé Pardubice snižovaly ze svého pohledu na 2:3 a 3:5, ale nebylo to nic platné. Nakonec ulovily do své sítě osm zásahu. Mezitím se hrálo v Pardubicích. Tam hráči ČSOB Pojišťovny vedli po první třetině 3:1, ale ve 45. minutě Hrabal střílel gól na 3:4. Domácí dvěma brankami v nejméně povedené třinecké pasáži z dosud odehraných 180 minut otočili na konečných 5:4.

14. září: HC Oceláři Třinec – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Zíb (Hrabal, Bonk), 15. Zíb (Hrabal, Růžička), 17. Růžička (Bonk, Hrabal), 28. Bonk (Růžička, Varaďa) – 45. Somík.

21. října: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Oceláři Třinec 5:4 (3:1, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Hemský (Vašíček), 17. Hemský (Kousal, Zohorna), 19. Somík (Bartek), 53. Krejčí (Kindl, Kolář), 57. Bartek (Somík, Vašíček) - 6. M. Růžička (Adamský), 31. Peterek, 37. Galvas (Peterek, Květoň), 45. Hrabal (Zíb, Bonk).

2. prosince: HC Oceláři Třinec – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 8:4 (3:1, 4:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Polanský (Klimenta, Rákos), 16. Adamský (Galvas, Roth), 17. Bonk (Varaďa), 27. Klimenta (pen.), 31. Varaďa (Galvas, Bonk), 38. M. Růžička (Varaďa), 40. Varaďa (Roth, M. Růžička), 48. Rákos (Polanský, Klimenta) - 12. Benák (Bartek, Ďaloga), 23. Píša (Krejčí), 36. Hemský (Benák), 55. T. Zohorna (Cetkovský, Píša).

Bilance doma: 24 zápasů, 12-1-3-8, skóre 83:70, 41 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 3 výhry – 7 proher (2 v prodl.), skóre 23:24, 11 bodů
Aktuální série: 2 prohry
Lídr kanadského bodování: Martin Bartek 38 (19+19)
Nejlepší střelec: Martin Bartek 19
Nejlepší nahrávač: Martin Bartek, Václav Benák oba 19
Nejproduktivnější obránce: Václav Benák 24 (5+19)
Nejtrestanější hráč: Jiří Vašíček 58
Nejlepší v +/-: Václav Benák, Jiří Vašíček oba +10
Brankáři: Dušan Salfický, 30 zápasů – 14 výher, 16 proher, úsp. 90,80 %, prům. 3,11 g/z, 0 čistých kont
Martin Růžička, 24 zápasů – 7 výher, 17 proher, úsp. 90,13 %, prům. 3,11 g/z, 1 čisté konto
Vladislav Koutský, 2 zápasy – 2 prohry, úsp. 89,29 %, prům. 3,05 g/z, 0 čistých kont
Hrál v drese soupeře: Vladislav Koutský, Stanislav Hudec.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 4.
Bilance: 48 zápasů, 22-5-4-17, skóre 184:148, 80 bodů
Bilance venku: 24 zápasů, 6-3-3-12, skóre 77:84, 27 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 4 výhry (1 v prodl.) – 6 proher (2 v prodl.), skóre 39:36, 13 bodů
Lídr kanadského bodování: Martin Růžička 78 (38+40)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 38
Nejlepší nahrávač: Martin Růžička 40
Nejproduktivnější obránce: Josef Hrabal 35 (9+26)
Nejtrestanější hráč: Lukáš Zíb 80
Nejlepší v +/-: Martin Adamský +18
Brankáři: Peter Hamerlík, 30 zápasů – 14 výher, 16 proher, úsp. 91,86 %, prům. 3,03 g/z, 2 čistá konta
Šimon Hrubec, 25 zápasů – 14 výher, 11 proher, úsp. 92,54 %, prům. 2,98 g/z, 0 čistých kont
Hrál v drese soupeře: Martin Lojek, Radek Bonk, Daniel Rákos.