Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Nájezdový hrdina Svačina: Měli jsme energii na další prodloužení!

08.03.2016 · Martin Stebel
ZLÍN - Šikovné ruce, pohotové a chladnokrevné myšlení - to jsou hlavní atributy hráče, který chce uspět v dovednostní disciplíně zvané samostatné nájezdy. Všechny tyto vlastnosti měl během úterního večera na stadionu Luďka Čajky neomylný VLADIMÍR SVAČINA.

Vláďo, veledůležitou bitvu Oceláři nakonec zvládli. Kde se ve vás vzalo tolik energie? V prodloužení jste soupeře přebruslili a přestříleli...

Dnes jsme byli v takovém rozpoložení, že bychom zvládli hrát ještě další prodloužení. Sledovali jsme, jak domácí melou z posledního, jaké mají výrazy tváří, my jsme byli plní síly a v pohodě. Právě proto si myslím, že jsme si zasloužili vyhrát. V prodloužení jsme měli dost možností, ale chtěli jsme takto hrát. Když bychom byli jen zalezlí v obraně, bylo by jen otázkou času, kdy inkasujeme. Chtěli jsme hrát aktivně a s chutí, užít si to, protože to mohou být poslední zápasy sezony. Museli jsme makat nadoraz a nic nevypustit.

Pozitivním impulzem očividně byla přítomnost dvou hostů z Havířova...

Kluci z Havířova měli taky náročnou sezonu, ale perfektně zvládli bleskový přesun do extraligy. S Petrem Kankem jsem hrál ve Zlíně už během základní části, tehdy jsem mu nahrál na gól. Proto jsem byl rád, že nás trenéři dali znovu dohromady. Byl to z velké části jejich zápas, musíme jim poděkovat.


Vítězný nájezd Vladimíra Svačiny ve čtvrté sérii úterního souboje. foto: Zlínpress Jiří Zaňát


GIF rozhodujícího nájezdu Vladimíra Svačiny najdete ZDE

Ke konci prodloužení to už bylo "na krev". Dohrávali jste na pět obránců...

Nevím, jak na tom byli naši beci, k nim mám na střídačce daleko. Mluvil jsem ale s některými našimi útočníky a ti byli v pohodě. Povídali, že by nemusela být ani komerční přestávka, která nás akorát brzdí. Nevím, kde se v nás dnes vzalo tolik energie, ale celá střídačka během prodloužení hrozně ožila.

Série je momentálně remízová, oba zápasy byly naprosto vyrovnané. Vypadá to, že rozhodnou opravdu drobné maličkosti...

V play-off už moc neplatí výhoda domácího publika, týmy jsou hrozně vyrovnané, rozhodují detaily. Musíme teď pošetřit síly na čtvrtek. Je to boj o každý metr ledu, ale hlavně boj o střední pásmo, kdy oba týmy čekají na chybu, kdo ztratí puk okolo modré čáry. Oba týmy dost spoléhají na brejky, gólu moc nepadá. V kabině se bavíme o tom, že nejhorší je strach z prohry. V konečném důsledku o nic nejde, je to jen sport. Chceme si hokej užít, stejně jako naši fanoušci, aby se bylo nač dívat. Doma ale uděláme maximum proto, abychom postoupili!