Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Nádherná rozlučka velkých třineckých hvězd

11.11.2022 · Adam Sušovský
Hokejový Třinec vzdal hold výrazným osobnostem mistrovských týmů Ocelářů, slušně zaplněná WERK ARENA v pátek naposledy zatleskala čtveřici hvězd Jiřímu Polanskému, Martinu Adamskému, Lukáši Krajíčkovi a Peteru Hamerlíkovi. Někdejší hokejisté odehráli svůj poslední zápas kariéry.

Ohromná porce emocí ve tvářích hráčů, závan nostalgie na první mistrovské oslavy v hledišti. 

Třinecká WERK ARENA má za sebou nevšední exhibici, poslední zápas kariéry čtveřice hvězd Ocelářů Jiřího Polanského, Martina Adamského, Lukáše Krajíčka a Petera Hamerlíka. Na ledě se u toho sešla plejáda obrovských jmen třineckého hokeje, kromě přátelského zápasu se spoustou gólů si diváci i samotní hráči užili také bohatý doprovodný program. 

"Kdo si neváží své historie, nezaslouží si budoucnost," prohlásil na začátku akce viceprezident klubu Jan Czudek. 

Akce vynesla více než 151 tisíc korun na účet NADAČNÍHO FONDU OCELÁŘI.

PRVNÍ ČÁST FOTOGALERIE Z LOUČENÍ HVĚZD

"Já doufám, že lidé v hledišti si to užili stejně dobře jako my. Já jsem jako člověk spíš realista, dnes jsem měl slzy na krajíčku," prohlásil po utkání v emocích gólman Peter Hamerlík, který se se svým patronem na helmě - Chuckem Norrisem - nesmazatelně zapsal do historie klubu jako brankářská jednička prvního mistrovského týmu Třince v roce 2011. 

A právě Chuck Norris sám na kostce WERK ARENY Hamerlíkovi za krásnou kariéru poblahopřál a vyzval někdejšího miláčka třineckých tribun k poslední výzvě kariéry: Hamerlík ale, na rozdíl od Chucka, dát hattrick z trestné lavice nedokázal. 

"Dal jsem góla, on dokázal dát jako jediný člověk na světě z trestné lavice góly tři, takže je všechno v pořádku," smál se Hamerlík s tím, že během svého posledního utkání kariéry zažil dvě premiéry, na které čekal celý život: "Poprvé v životě jsem byl na trestné lavici a poprvé v životě jsem dal gól," řekl.

Jeho tým, který coby kapitán skládal s Lukášem Krajíčkem, dokázal výběr Martina Adamského a Jiřího Polanského v přestřelce porazit 9:6, navrch měl v podstatě od prvních minut utkání, ve kterém se představili coby hráči také Václav Varaďa, Ladislav Kohn, David Květoň, Lukáš Zíb, Josef Hrabal a spousta, spousta dalších výrazných osobností Ocelářů. 

Všichni čtyři loučící se hráči z rukou prezidenta klubu Jána Modera a viceprezidenta klubu Jana Czudka při slavnostním ceremoniálu, u kterého byli přítomní také nejbližší členové jejich rodin, obdrželi památeční plaketu se svým číslem a další hodnotné dary, především ale sklidili poslední mohutný potlesk třineckého publika. Kotel Oceláři jim v průběhu jedné z přestávek připravil také nádherné choreo.

"Byl jsem dojatý, několikrát jsem měl slzy v očích," řekl Lukáš Krajíček, který s Třincem vyhrál coby hráč dva mistrovské tituly a v kariéře si zahrál také finále Staley Cupu. I proto mu na kostce nad ledem na dálku popřál jeho tehdejší spoluhráč z Philadelphie, člen legendárního Triple Gold Clubu a pravděpodobně jeden z nejlepších obránců hokejové historie Chris Pronger. 

"Vůbec to nechápu, že si na mě takový člověk vzpomněl. Takový pan hráč, já před ním smekám. Za mě je to jeden z nejlepších obránců všech dob a já jsem teď šťastný, že pro mě tohle udělal," řekl Krajíček, který následnou pivní vyzvu prohrál. V souboji o to, kdo dřív přímo na ledě vypije půllitr piva, mu totiž s kariérou loučící se rozhodčí René Trombík nedal nejmenší šanci. Točenou dvanáctku do sebe poslal zhruba za tři vteřinky, zatímco Krajíček pivo nakonec dopil takzvaně na pohodu. 

DRUHÁ ČÁST FOTOGALERIE Z LOUČENÍ HVĚZD

"Tohle jsou rozhodčí," smál se Krajíček s tím, že to ten den nebylo jeho první pivo. "Popíjeli jsme už v kabině před a během zápasu," vysvětloval.

"Je mi teď smutno jen z toho, že tady nebyl táta, že to neviděl, že už tady s námi není," dodal ještě dojatě elegegantní bruslař, který v jednom týmu nastoupil spolu se svým starším bratrem Janem i synem Nikolasem. Gólově se v utkání prosadili všichni tři. 

O výsledek ale tentokrát rozhodně nešlo. 

A tak si večer užili také kapitání poraženého celku, velké ovace sklidil za své věrné služby v Třinci útočník Jiří Polanský, který se do historie klubu zapsal jako hráč, který za Oceláře odehrál nejvíce utkání ze všech: celkem 918 utkání. Mezi jeho zářivé momenty nepochybně patří nevšední a zpravidla dokonalé provedení samostatných nájezdů, nebo několik pěstních soubojů, do kterých se coby příkladný bojovník pustil ve vypjatých zápasech play off. 

"Já doufám, že se s třineckými fanoušky ještě budu moct potkávat. Třinecký klub mi přirostl k srdci, ale hokej není o jednom hráči. Hokej je především o týmu a já věřím, že fanoušci tady teď tu svou přízeň budou dávat i dalším hráčům," prohlásil Polanský, jehož zápasová výzvou bylo překonat v samostatném nájezdu všech pět brankářů na ledě. 

Polanský z pěti pokusů proměnil jen jediný, ale naprosto symbolicky: WERK ARENA tak ještě jednou viděla jeho nádhernou kličku z otočky, která v play off roku 2008 změnila hokejová pravidla. Krásnou spinoramu tentokrát Polanský vyšvihl proti Radovanu Biegelovi, další třinecké legendě z přelomu devadesátých let a tohoto století.

Dojatý byl také Martin Adamský, který diváky pobavil už během rozhovoru v průběhu jedné z komerčních přestávek. "Kariéru jsem ukončil oficiálně už před rokem a půl. A co teď dělám? Vzpomínám, co jiného bych měl dělat?" smál se Adamský a spolu s ním i zaplněné tribuny. 

Těm Áda, jeden z nejrychlejších extraligových bruslařů své éry, dokázal, že na své rychlosti nic neztratil ani v hokejovém důchodu. A ve výzvě, bruslařském souboji, dokázal ve foto finiši porazit současného hráče Ocelářů Mariana Adámka. "Jsem jediný z celé kabiny, kdo si na Ádu troufnul: Tak pojď Ádo, vyzývám tě na souboj," prohlásil Adámek, který se v černém ocelářském dresu z ničeho nic objevil na ledě v průběhu třetí třetiny. A na Adamského nestačil jen o pár kroků. 

"Byl to krásný zápas, atmosféra byla vynikající. Upřímně jsem vůbec nečekal, že přijde tolik lidí. Myslel jsem si, že tyhle exhibice moc fanoušci nemají rádi, ale připravili nám krásnou atmosféru. Děkuji jim za podporu i za to, že nás měli rádi," prohlásil Adamský, který Oceláře coby zastupující kapitán dovedl k mistrovskému titulu v roce 2019. A byl pochopitelně, stejně jako všechny další loučící se hvězdy také členem týmu prvních mistrů v roce 2011.

Tým Poldy a Ády - Tým Krajíce a Hamase 6:9 (1:4, 1:3, 4:2)

Branky a nahrávky: 11. Gadlina (Marosz), 25. J. Polanský ml. (Geltner), 32. Moravec (Sekeráš), 35. J. Polanský ml. (Geltner), 35. Peterek, 44. Geltner (K. Adamský) - 4. J. Krajíček (Pail), 4. Růžička (Varaďa, V. Dravecký ml.), 6. Lamacz (Hrňa, N. Krajíček), 14. N. Krajíček, 20. L. Krajíček, 26. Kohn (Varaďa), 28. V. Dravecký ml. (Irgl), 36. Varaďa (Kohn, Růžička), 37. Květoň (Irgl). 

Sestava týmu Poldy a Ády: Vojtek, Biegl, Richter - Hudec, K. Adamský, Sekeráš, Seman, Hunkes, Kantor, Výtisk, Gureň - Geltner, J. Polanský ml., M. Adamský - Kudrna, Peterek, Moravec - Kazlepka, Bordowski, Korhoň - J. Polanský st., Marosz, Gadlina. Trenér: Marek

Sestava týmu Krajíce a Hamase: Hamerlík, Kameš - J. Krajíček, L. Krajíček, V. Dravecký st., V. Dravecký ml., Roth, Zíb, N. Krajíček - Růžička, Kohn, Varaďa - Irgl, Kvetoň, Chmielewski - Haluza, Lamacz, Hrňa - Hrabal, Meidl, Pail. Trenéři: Maršoun, Vrána, Novák.

×
Odehrané v 17:30 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Dynamo Pardubice
×
Dnes v 17:30 | Jun.
Bílí Tygři Liberec
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 17:00 | Dor.
HC Energie Karlovy Vary
HC Oceláři Třinec