Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Na soupeře jsme se dobře připravili, těší Šimona Hrubce

28.09.2014 · Martin Stebel
Domácí Oceláři šli v rámci sedmého kola Tipsport extraligy proti extraligovým novicům z Mladé Boleslavi od úvodu sebevědomě za splněním svého cíle a dokázali soupeře porazit 5:2. Dalším spolehlivým výkonem se prezentoval Šimon Hrubec, jenž hlavně ve druhé třetině důležitými zákroky podržel Oceláře ve dvojnásobné přesilovce Středočechů.

Rovněž druhé víkendové utkání Ocelářů vítězné. Boleslav občas působila trochu bezradně, ale procházka růžovým sadem to pro gólmana stejně nebyla...

Pro gólmana to bylo poměrně těžké utkání, protože Boleslav si ze začátku nevytvořila moc šancí. Nejvíc mě zaměstnali ve druhé třetině během dlouhé přesilovky pět na tři. Tam se dostávali do dobrých šancí, ale naštěstí jsme to ustáli. Podařily se nám dva góly ve vlastním oslabení, což byl asi zásadní zlom.

Mladá Boleslav v úvodu sezony dokázala dvakrát vyhrát na hřištích soupeřů - ve Zlíně a na ledě Sparty. Takové výsledky mohly budit respekt...

Možná se jim venku hraje lépe, nejsou tam pod takovým tlakem. Na soupeře jsme se ale dobře připravili, tohle byl asi rozhodující faktor.

V pátek scházelo k čistému kontu pár vteřin, dnes k tomu taky nebylo příliš daleko...

Blesklo mi to hlavou, ale pak jsem inkasoval a Boleslav dala i druhý gól. Jestli mám čisté konto nebo nemám, není moc podstatné. Hokej je kolektivním sportem.


Také příští dva extraligové duely budete hrát před domácím publikem, což se jeví jako vítaný bonus...

Doma se nám určitě hraje lépe, cestování někdy ubírá síly, na venkovní hřiště jedete vždy s drobným hendikepem. V úvodu extraligy bude důležité na domácím ledě urvat co nejvíc bodů.

Po sedmi kolech máte na svém kontě velmi slušných 16 bodů. Může tedy panovat spokojenost?

Samozřejmě! (směje se)

Dnes opět zajímavá a originální děkovačka, ve které figurovaly děti. Jak se rodila tahle inspirace?

Ten nápad přišel někdy po druhé třetině. Než jsem si dnes šel po obědě zdřímnout, uvažoval jsem, co by šlo vymyslet. Původní nápad byl trochu jiný, ale někdy po druhé třetině jsem si říkal, že bych mohl zapojit děti. Chtěl bych děti "použít" častěji, protože pro ně to je zážitek, když se mohou dostat s hokejisty na led. Věřím, že k děkovačkám hlavně bude důvod!