Na Štěpána do Liberce! Vrátí se Oceláři se třemi body?

25.12.2014 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Druhá reprezentační pauza je u konce, ke slovu se opět dostává Tipsport extraliga! Ta v pátek pokračuje jednatřicátým kolem, ve svátečním podvečeru se Oceláři představí na ledě libereckých Bílých Tygrů. Duel startuje v 17 hodin, budou se radovat hráči s dráčkem na hrudi?

HC Bílí Tygři Liberec

Liberečtí si úvodní polovinu soutěže zcela jistě představovali trochu jinak. Bílí Tygři se po většinu sezóny pohybují okolo desátého místa. Momentálně se svěřenci Rostislava Čady drží na devátém místě, na svém kontě mají třicet devět bodů. Pohled na tabulku ale prozrazuje, že Liberec dělí od předposledních Vítkovic jen tři body.

Liberečtí před reprezentační přestávkou drželi sérii tří výher v řadě. Tu ale uťalo poslední utkání před Vánoci. V něm se Bílí Tygři představili na ledě mistrovského Zlína, který dokázal zvítězit v poměru 2:1.

Právě žalostná produktivita je v letošní sezóně zatím největší slabinou Severočechů. Liberec víc branek obdržel, než vsítil svým soupeřům. Právě tuto statistiku má vylepšit nová posila, útočník Jaroslav Balaštík. Trojnásobný král střelců se Bílým Tygrům upsal poté, co několik dní trénoval s týmem.

Poslední zápas Liberce:
14. prosince: PSG Zlín – HC Bílí Tygři Liberec 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Marušák, 27. Ondráček (Říčka, Leška) – 7. Vampola (Bartek).

Sestava Liberce v posledním zápase: Lašák – Výtisk, Šimek, Derner, Vitásek, Kájínek, Gřegořek, Voráček – Radivojevič, Vampola, Urban – Bulík, Filippi, Valský – Krenželok, Jelínek, Bartek – Vlach, Jass, Bulíř .

Útočné řady Bílých Tygrů v reprezentační přestávce posílil Jaroslav Balaštík. Zkušený útočník má, podle slov vedení libereckého klubu, zvednout střeleckou produktivitu. Jak se bude Balaštíkovi dařit v jeho novém působišti? FOTO: www.hcbilitygri.cz

Z kabiny Ocelářů

To Ocelářům se letošní sezóně zatím náramně daří. Tým trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi se po celou dobu soutěže drží na čelních příčkách extraligového pelotonu, momentálně Slezané vedou se sedmibodovým náskokem na druhý Litvínov.

Třineckým se první dva týdny závěrečného měsíce roku povedly na jedničku. Oceláři v prosinci zatím odehráli čtyři zápasy, ani v jednom případě nenašli přemožitele. Třetí porážku zaznamenaly Pardubice, Olomouci pak Slezané oplatili prohru z patnáctého kola. V souboji o čelo tabulky Třinec předčil Litvínov, naposledy z WERK ARENY bez bodů odjížděly Vítkovice.

Na rozdíl, od pátečního soupeře, Oceláře vůbec netrápí koncovka. Slezané jsou se 105 vstřelenými brankami nejproduktivnějším týmem extraligy, navíc je zdobí také prvotřídní obrana. Také v tomto ohledu jsou Třinečtí nejlepší. Zásluhu na tom má především Šimon Hrubec, který po celou sezónu trůní na čele brankářských statistik.

Poslední zápas Ocelářů:
14. prosince: HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Steel 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Adamský (Hrňa, Klepiš), 38. Orsava (Adamský, Galvas) – 9. Olesz .

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Klesla (C), Matyáš, Linhart, Galvas, Hrabal, M. Doudera, L. Doudera – Orsava, Kreps, Hrňa – Adamský, Polanský (A), Dravecký – Rákos, Matuš, Klepiš – Rufer, Kindl, Cienciala.

Vladimíru Rothovi se v této sezóně proti Liberci hraje znamenitě. Nejproduktivnější bek extraligy je zatím nejlépe bodujícím hráčem právě v zápasech se Severočechy. Roth ve dvou zápasech s Bílými Tygry vsítil jednu branku a tři další připravil.

Vzájemné zápasy v této sezóně

V obou dosavadních střetnutích se radoval hostující tým. Oceláři nejprve dokázali v pátém kole vyloupit libereckou Home Credit arénu, Bílí Tygři pak Slezanům zářijovou porážku oplatili v listopadové odvetě. Duel na ledě WERK ARENY dospěl do nastaveného času, ani ten ale nepřinesl vítěze. O majiteli bonusového bodu tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Martin Bartek pečetil dvoubodovou výhru pro Severočechy.

21. září: HC Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 31. Dravecký (Klesla, Orsava), 48. Irgl (Roth, Polanský), 53. Roth (Orsava, Dravecký).

2. listopadu: HC Oceláři Třinec – HC Bílí Tygři Liberec 2:3 sn (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 38. Irgl (Roth), 46. Plíhal (Roth) – 33. Bulík (Šimek, Bartek), 58. Bakoš (Radivojevič), rozh. Nájezd Bartek.

O zápase

Hrací den: 31. kolo základní části Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 26. prosince 2014, 17:00
Místo utkání: Home Credit arena, Liberec