Moje nula? Pochvalu zaslouží i obránci, tvrdí Peter Hamerlík

24.02.2012 · Martin Stebel
Domácí derniéra v základní části dopadla pro Oceláře pozitivně, kdy zdolali karlovarskou Energii v brankově skromném utkání 2:0. Čistým kontem se prezentoval spolehlivý Peter Hamerlík, pro něhož to byla pátá nula sezony. Po pátečním kole je definitivně jasné, že červenobílí si vyzkoušejí předkolo play-off.

O důležitosti střetnutí

Myslím, že určitě to pro nás bylo daleko jednodušší, než kdybychom museli hrát zápas o všechno. Jsme rádi, že jsme předkolo vybojovali už na ledě Pardubic a do dnešního zápasu jsme mohli vstoupit v klidnější náladě, což na nás bylo snad vidět i při hře.

O střeleckých pokusech Západočechů

Je pravdou, že sice byli poměrně jaloví, ale jsme velmi rádi, že se nám povedlo všechny oslabení ubránit. K hráčům jsme rychle přistupovali, jejich střely chodily jen od modré čáry, nebo z velké dálky. Všechny pokusy jsem viděl, když mi to náhodou vypadlo, tak to kluci výborně čistili před brankou. Na mé nule má zásluhu celá obrana, kluci zaslouží pochvalu za obětavost. V dnešním hokeji rozhodují přesilovky a oslabení. To se dnes znovu potvrdilo.

O zlomené hokejce ve druhém dějství

Za celou kariéru se mi to stalo snad jen jednou. V té situaci mi jeden obránce říkal: "hrej", druhý zase: "nech ji ležet". Já jsem tu hokejku v podstatě nechtěně zlomil o vlastního obránce. Samozřejmě to není nic příjemného, já o tom ale skoro nevěděl. Že je hokejka skutečně zlomená, jsem zaregistroval až při následném přerušení hry.

Martin Adamský: Věřím, že nějaké góly jsem si schoval pro play-off

O střelecké smůle, která ho provází

Už v tom trochu tápu. Zkoušel jsem změnit vše co se dalo. Nechci říkat, co konkrétně to bylo, ale jak je vidět, tak netrefím ani prázdnou branku při power-play. Zřejmě jsem se vystřílel do té doby, než mě v listopadu potkalo zranění. Změnil jsem i rukavice, ale taky to zatím nezabralo. Věřím, že nějaké góly jsem si schoval pro play-off.

O síle soupeře

Jsem moc rád, že jsme alespoň vyhráli. Vary občas kousaly, ale tři body jsou tři body. Už nemáme šanci na přímý postup, ale tahle výhra může být psychickou vzpruhou do dalších bojů.

O předkole play-off

Na předkolo se těším, bude to jiný náboj a nasazení. Delší volno pro přímo postupující týmy do play-off je vždy dvousečné. Někomu ta dvoutýdenní pauza nesedne, někdo chce naopak víc času na přípravu. My musíme hrát předkolo a doufám, že postoupíme i do play-off.

O aktuální formě své družiny

V současné době se nám daří, ale myslím si, že můžeme jít s formou ještě nahoru. Když se soustředíme jen na svou hru, tak vyhrávat umíme. Bude záležet jen na každém z nás, jak se k tomu postaví. Věřím, že všichni se k tomu postaví čelem a budeme úspěšní.