Martin Adamský: Teď je řada na nás to celé urvat!

21.04.2015 · Daniel Ježek
Litvínov - Tak se nám to líbí, pánové! Oceláři dokázali smazat také druhý litvínovský mečbol a dotáhnout finálovou sérii do rozhodujícího sedmého duelu! Hráči s dráčkem na prsou dnes zlomili Francouzovo kouzlo a šesti brankami vrátili finále na třinecký led. Šesté klání hodnotí Martin Adamský.

Martine, gratulace ke třetí výhře. Co bylo dnes rozhodující?
„Především jsme hráli dobře ve středním pásmu. Říkali jsme si, že je v neutrální zóně musíme eliminovat. To se nám povedlo. A to, že tam napadalo tolik branek…Štěstíčko se prostě otočilo na naší stranu. Ten tlak, který jsme vyvíjeli na litvínovskou branku, se nám vyplatil. V tom gólovém smyslu.“

Jak důležitým momentem bylo ubráněné oslabení 3 na 5 v úvodu zápasu?
„Jeden z nejdůležitějších v této sérii. Pokud by se domácím povedlo skórovat jednou či dvakrát, vrátili by se do zápasu a mohlo to vypadat úplně jinak. Pak by se dostali do většího tlaku, a protože hráli doma, publikum by je hnalo k ještě větší aktivitě. Podle mě to byl zlomový moment zápasu.“

Od třetího zápasu jste hodně zlepšili hru v oslabení, navíc hrajete disciplinovaněji…
„Dneska nám v přesilovce dal gól jen Martin Ručinský. Oslabení jsme ale ubránili suprově. V prvních dvou zápasech doma jsme si to sice trochu pokazili, kdy jsme inkasovali blbé góly v jejich přesilovkách. Snažili jsme se na ně soustředit, přineslo to ovoce.“

A pak jste ho srazil u mantinelu. Věděl jste, že to je Ručinský?
„Bylo to úplně normální dohrání hráče u mantinelu. Vůbec jsem neřešil, jestli to je Ručinský nebo někdo jiný. Prostě jsem ho po odehrání puku narazil na mantinel.“

Martin Adamský během finálového zápasu číslo šest. foto: Petr Rubal

Dalším důležitým faktorem mohly být vaše rychlé gólové odpovědi, že?
„Myslím si, že tohle nakopne každý tým. Pro Litvínov to ale asi nebylo nic extra. Dát gól, snížit stav a z další střely znova inkasovat…Tohle může nahlodat psychiku každého mančaftu. Už si myslíte, že se dotahujete, a v dalším střídání ho tam máte zas. Hodně nám to pomohlo.“

V posledních dvou minutách chytal Mirek Svoboda, jaký na vás zanechal dojem?
„Chytal chvilku, ale měl snad víc zákroků, než Šimon v celém utkání (smích). Šimonovi se asi něco stalo s maskou, proto střídal. Mirek ukázal čtyři super zákroky, především hned ten první, kdy jejich hráč jel sám na branku.“

Povedlo se vám smazat náskok Vervy, bude to pro vás výhoda pro sedmý zápas?
„Museli jsme tady vyhrát za každou cenu. V Třinci budeme mít výhodu domácího ledu, myslím si ale, že to nic znamenat nebude. Hraje se sedmý rozhodující zápas, vlastně poslední utkání sezóny, ve kterém se všechno rozhodne.“

V pravém okamžiku jste také dokázali prolomit Francouzovo kouzlo. Nebyl nervózní?
„Nevím, jestli byl nervózní. My jsme se ale celou sérii snažili všechno pálit na bránu. Věřili jsme, že se to jednou zlomí a napadá to tam. A to se povedlo v rozhodujícím momentě. Každý zápas v sérii, který se povede urvat na půdě soupeře, je vynikající pro ten vítězný tým. Oni měli dva mečboly, promarnili je. Teď je řada na nás to celé urvat!“