Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Marinčin po Lize mistrů: Příští rok budeme chtít ukázat víc

13.10.2021 · Adam Sušovský
Vítěznou tečkou v Bratislavě se třinečtí Oceláři rozloučili s letošním ročníkem Champions Hockey League. V kombinované sestavě dokázali porazit Slovan 4:1, přesto v evropské klubové soutěži končí. Velkou pozornost slovenských novinářů po utkání poutal obránce Martin Marinčin.

Když začneme dnešním zápasem: Vlastně jsi byl jediným slovenským hráčem v sestavě Třince, který dnes neskóroval. Jak se ti hrálo? 

Hrálo se celkem fajn. Trenér nám dal volnost i díky tomu, že už v zápase o nic nešlo. 

Už s předstihem bylo jasné, že Oceláři v Champions Hockey League nepostoupí do play-off, jak bys třinecké výkony v evropské soutěži zhodnotil?

Proti Švédům a Švýcarům to bylo těžké, bylo vidět jakou měli kvalitu. Obrovská škoda, já tuhle soutěž hrál poprvé v životě a ohromně jsem se na ní těšil. Čekal jsem, že budeme bojovat i dál, ale nevyšlo to. Nevadí... Příští rok se do Ligy mistrů zase budeme chtít dostat. A tentokrát v soutěži budeme chtít ukázat víc. 

Třinec dnes nastoupil v kombinované sestavě, přesto slovenský tým dokázal přehrát. Líbil se ti výkon Ocelářů?

Hráli jsme naší hru. Měli jsme sebou hodně mladých chlapců, kteří plnili všechno, co trenér řekl. Byl to z jejich strany zodpovědný výkon, který jsme korunovali i nastřílenými góly. 

Oceláři jsou z evropské soutěže pryč, mohou se naplno soustředit na obhajobu dvou titulů. Vnímáš to?

Na to je brzo, ale další titul v Třinci láká každého. Doufám, že se nám to podaří, ale cesta na vrchol bude ještě dlouhá a těžká. 

Vrátil ses v létě po dlouhých letech v zámoří zpět do Evropy, jak se ti zdejší hokej líbí?

V Třinci jsem spokojený velmi, na hokej jsem si ale zpočatku zvykal. Teď už to je myslím z mé strany o dost lepší. Taky si hodně užívám atmosféru, v Evropě fanoušci fandí během celého zápasu, to je super. V Americe to takhle nebylo. 

Vnímáš, že od tebe v Třinci lidé očekávají hodně?

Vnímám, že chceme vyhrávat a vím, proč v Třinci jsem. Dělám, co můžu, abych Třinci pomohl. V extralize se držíme nahoře, to je dobře. Dál ale musíme poctivě makat a vyhrávat zápasy. 

Je to pro tebe velká změna, hrát za tým, který se v sezoně od začátku drží na špici své soutěže?

Já jsem hlavně rád, že můžu hrát zase každý zápas. Uvědomil jsem si to hlavně na začátku sezony, kdy jsem se zase dostal do módu, že dělám to, co mě baví, co mě naplňuje. Je to jiné, než sedět v NHL na tribuně, nevědět, jestli nastoupím. Užívám si hokej v Třinci, bylo to skvělé rozhodnutí. 

×
Dnes v   | Dor.
Salith Šumperk
HC Oceláři Třinec