Mazanec: První třetinu jsme hráli my, pak oni

02.09.2021 · Redakce
Domácí premiéru letošního ročníku Ligy mistrů odchytal brankář Marek Mazanec. Zkušený gólman proti švýcarskému Fribourgu zneškodnil 19 střeleckých pokusů soupeře, nakonec ale musel hodnotit prohru 3:4.

Nejdříve vedení 3:0, nakonec prohra 3:4. Jak zápas proti Fribourgu hodnotíš?

První třetinu jsme hráli my, pak oni. V první třetině nám to tam napadalo, vytvořili jsme si šance. Pak jsme jim takovými zkraty v obranné hře dali tutové šance a z toho jsme inkasovali.

Co změnilo hru po úvodní třetině? První inkasovaný gól?

Nemyslím si. Oni si dobře vytvořili šance. Jestli jsme byli lehce nepozorní v tom, že nekoukáme kolem sebe, kde máme volné hráče a tak. Ale oni asi zvedli pohyb trošku u nás v pásmu, ty prostory si tam vytvořili a šance, co jsme jim dali, tak trestali.

Co se dělo v kabině po druhé třetině?

Řeklo se, že jdeme do třetiny za stavu 0:0. Že musíme vyhrát dvacku a budeme mít body.

Proč to nakonec neklaplo?

Protože dali ten gól oni. Nevím, proč to nevyšlo. Byli dobří, proměnili šanci, kterou si vytvořili. Nám to tam na druhé straně nenapadalo a oni trestali.

Jaký byl pro tebe první soutěžní zápas před třineckým publikem?

Dobrý. Fanoušci jedou, fandí hezky. Akorát škoda, že jsme jim to neoplatili těmi body.

Po polovině základní části Ligy mistrů zůstáváte bez bodu. To asi není scénář, který jste si představovali.

Tak určitě ne. Je to prostě proces. Musíme se z toho vyhrabat. Podívat se na video, určit si ty chyby, poučit se z toho a jít dál. Sezona bude dlouhá.

Může to být výstraha před startem extraligy?

To bude asi otázka spíš na trenéra. Samozřejmě my se musíme chytit za nos a být obezřetnější v každé situaci na ledě. Nejde jenom hurá do útoku a v bránění se tam pak motat ve špatných pozicích. A já jsem tam taky od toho, abych když už jim tu šanci dáme, tak to musím chytit. Musíme najít cestu.