Partnerský klub Nadační fond Play off President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Marek Viedenský: Odehráli jsme fajn utkání

09.09.2018 · Martin Stebel
Po dvou domácích nezdarech v Lize mistrů se všichni sympatizanti Ocelářů dočkali mnohem lepšího herního projevu třineckých hokejistů během víkendového tripu v severní části evropského kontinentu. Po pátečním triumfu ve Stockholmu získali červenobílí bod na ledě vysoce favorizované Tappary Tampere. Vyrovnávací zásah měl na svědomí MAREK VIEDENSKÝ, kterého se však po nedělním střetnutí zmocňovaly poněkud rozporuplné pocity.

Bod z ledu silného rivala může těšit, ale asi cítíte taky trochu hořkou pachuť...

Odehráli jsme tady fajn utkání, podařilo se nám skóre dotáhnout, domácí byli jen o trochu šťastnější. Byl to velmi těžký zápas, oba týmy chtěly hrát opravdový hokej. Soupeř dal o gól víc, ale rozhodující trefa by podle pravidel neměla platit. Bohužel to ale rozhodčí uznal.

Pojďme se ještě vrátit k této kontroverzní situaci, kdy sudí v prodloužení nepotrestali zákrok na Arona Chmielewského...

Na nedávném semináři nám rozhodčí říkali, že takové zákroky se trestají, že automaticky následují dvě minuty. Přijedeme do Finska, najednou je vše jinak a domácí jdou do přečíslení. Nevím, zda nám to bylo špatně vysvětleno, anebo zde platí jiná pravidla. Nečekali jsme to.

Po dvou domácích porážkách jste ale nyní hokejové Evropě dvakrát zcela jasně ukázali, že s Oceláři je třeba v postupové matematice stále počítat...

Chtěli jsme hlavně odčinit dvě domácí prohry a to se podařilo realizovat. Mrzí nás, že se nepovedlo víc bodů, protože potenciál tady byl. Teď už nás čeká extraliga a věřím, že jsme dobře připravení.

Už v pátek startuje extraliga. Tyhle těžké bitvy mohou být velmi přínosné, že?

Jednoznačně. Když hrajete před startem ligy jen přípravné zápasy, není to úplně ono. Liga mistrů se hraje naplno, je vidět velké nasazení a vysoké tempo. Tyhle zápasy na evropském poli vás na extraligu připraví opravdu výborně.

Videosestřih z utkání Ocelářů v Tampere najdete ZDE