CHL nezvolňuje tempo: Oceláře čeká duel v Tampere

08.09.2018 · Martin Stebel
Třinecké hokejisty stále hřeje páteční vítězství ve Stockholmu, na řadu ale přichází další důležitá bitva v základní skupině E hokejové Ligy mistrů. V neděli 9. září od 18:00 hodin se Oceláři představí na ledě finské Tappary Tampere.

Tappara Tampere

Vicemistr finské ligy zatím naplňuje prognózy expertů, kteří stavěli tento tým do role favorita skupiny. Ze tří zápasů získali sedm bodů a mají solidně nakročeno do vyřazovací části Champions Hockey League. O síle Tampere se naposledy mohli přesvědčit hráči Storhamaru, kteří v pátek na ledě Hakametsä arény prohráli 1:6.

Dres TOP scorera pro nejproduktivnějšího hráče týmu oblékne pro nedělní utkání s Třincem Jarkko Malinen, který v dosavadních třech zápasech skupiny sice nezatížil konto soupeřů žádným gólem, ale zapsal už úctyhodných sedm brankových asistencí. Daří se i útočníkovi Juhani Jasuovi, jehož aktuální bilance čítá tři góly a dvě přihrávky.

Sestava Tappary Tampere z posledního utkání: Bäckström (Heljanko) – Rantakari, Vittasmaki – Kemiläinen, Mäntylä – Elorinne, Rautanen – Utunen – Järvinen J.M., Kuusela (C), Erkinjuntti – Karjalainen, Malinen, Záborský – Ojamäki, Jasu, Rauhala – Luoto, Tanus, Järvinen M., Levtchi.

Z kabiny Ocelářů

Už v sobotu před polednem výprava Ocelářů vycestovala ze švédské metropole do Tampere. Tři body z pátečního utkání rozhodně potěšily a napumpovaly do žil více optimismu. Ekipu z WERK ARENY ale nyní čeká další těžká zkouška - pokud si chtějí udržet naději na postup ze základní skupiny, neměli by na kluzišti Tappary prohrát.

"Myslím, že mohu mluvit za všechny hráče, když řeknu, že jsme si ten zápas užívali. Vložili jsme do hry vášeň a touhu vyhrát, všichni padali po hubě. Výkon byl z naší strany super. Ukázali jsme větší nasazení, větší chuť. Pokud i v neděli dáme do hry srdce a udržíme si nasazení, můžeme porazit kohokoliv," říkal po pátečním střetnutí Filip Haman, autor vyrovnávací branky na 3:3.

Sestava Ocelářů z posledního utkání: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), Doudera, Musil, Matyáš, Gernát, M. Adámek, Haman – Chmielewski, Marcinko, Hrňa – Cienciala (TS), M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Polanský, Svačina – Vlach, Viedenský, Dravecký – Hladonik.

O zápase

Termín utkání: Neděle 9. září 2018, 18:00 hod.
Místo utkání: Hakametsä aréna, Tampere.
Textový přenos: ZDE
Video přenos: ZDE a SPORT 2 TV (záznam)

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary