Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Marek Trončinský: Takový zápas musíme rychle hodit za hlavy!

19.09.2014 · Martin Stebel
Regionální konfrontace mezi Třincem a Vítkovicemi přinesla spoustu zajímavých okamžiků a vítězství hostujícího celku. Nešťastníkem utkání byl zcela určitě domácí obránce Marek Trončinský, který ve druhé třetině nechtěně asistoval u dosti kuriózní branky, která znamenala vyrovnání Ostravanů na 3:3.

Marku, pojďme se vrátit k osudovému gólu. Kde se stala chyba?

Dostal jsem puk na hokejku a chtěl jsem to odpálit na mantinel, byla to moje nepozornost. Soupeř mi do hokejky lehce ťuknul a puk šel do brány. Velká škoda. Vítkovice to nakoplo, do té doby jsme byli lepším týmem. Stále před námi byla druhá polovina zápasu, ale tahle moje chyba se prostě neměla stát, pak jsme byli skleslí. Do zápasu jsme vstupovali s pořádnou motivací, vedli jsme 2:1, měli jsme si zápas lépe pohlídat.

I za stavu 3:3 bylo vše otevřené, ale čtvrtá vítkovická trefa byla v konečném zúčtování rozhodující...

Čtvrtý gól jsem viděl jen na kostce. Peter Hamerlík říkal, že tam byla malá škvírka, soupeř do puku píchl. Myslím si, že rozhodčí už měl přerušit hru. Tento gól nás dost srazil.


Utkání rozhodly přesilovky. Vy jste na trestné lavici seděli mnohem častěji. Několikrát Oceláře verdikt sudích dost podráždil...

Říkali jsme si, že musíme hrát bez faulů, ale bylo to opačně. Dnes jsem na trestné nebyl, minule dvakrát. Můžeme být různě podráždění, ale když je například na ledě krev, jsou to jednoznačně čtyři minuty.

Zápasy jdou nyní rychle po sobě, proto asi nebude čas a prostor, pitvat se v této porážce...

Budeme chtít tohle utkání rychle hodit za hlavy. Extraliga pokračuje, hned zítra jedeme do Liberce, soustředíme se na nedělní zápas, který musíme zvládnout mnohem lépe.