Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Marcinko: Máme za sebou těžké období, hlavně že body zůstaly v Třinci

21.01.2022 · Adam Sušovský
Spousty sil stál třinecké Oceláře návrat z karantény do ostrých zápasů nejvyšší české soutěže, vítězství nad Olomoucí se nerodilo snadno. Utkání hodnotí Tomáš Marcinko, autor skvostné přihrávky na vyrovnávací gól i střelec branky na konečných 3:1.

Asistence, gól, vítězství. Dá se Tome říct, že to byl hodně solidní návrat po dlouhé pauze? 

Ale ideální to nebylo, jsem hlavně rád, že jsme uspěli. Máme za sebou dlouhé období, ve kterém někteří trénovali a někteří ne. Potřebovali jsme se do toho dostat, poslední dny jsme měli těžké tréninky. Myslím, že na ledě to bylo vidět, byl to těžký boj. Nemám rad slovo štěstí, ale... Olomouc zkrátka své šance nevyužila a nám to tam chvála bohu napadalo. Dobře, že body zůstávají v Třinci. 

Zdá se, že klíčové bylo, že Hanáci v dnešním zápase nezvládli střídání. Dvakrát dostali dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě, nejprve před vyrovnávací brankou, pak na samotném konci zápasu, kdy se připravili o možnost hrát v tlaku bez brankáře...

Souhlasím. Před prvním našim gólem šli do šance, rozhodčí to odpískali a my přesilovku využili. Pro nás skvělé, gól na 1:1 nás vrátil do hry. A samozřejmě, pomohli nám i na konci, i když posledních vteřin bylo... Nechci říct, že hororových, ale stát se nakonec mohlo cokoliv. Díky Mazimu, podržel nás!

A ty jsi pak mohl skóre trefou přes celé kluziště do opuštěné branky Olomouce v posledí vteřině uzavřít...

S tím mým gólem, nebo bez něj, to je jedno. Zápas už v tu chvíli byl rozhodnutý. Ale musíme zapracovat na tom, abychom se nedostávali pod takový tlak, jako v situaci, které mé střele předcházela. 

Jak těžké bylo se do zápasového tempa vrátit? 

Já jsem se snažil udržovat i v karanténě. Mám doma prostor, kde se dá něco dělat. Navíc jsem se cítil úplně normálně i během toho, kdy jsem měl na covid testy pozitivní. Dělal jsem tak doma, co se dalo, ale samozřejmě: tréninku na ledě se nevyrovná níc. A my jich do dnešního zápasu měli dohromady čtyři, možná pět?

To není nic ideálního, že? 

V téhle době není ideální nic. Já jen doufám, že už to všechno přejde a i extraliga se vrátí do normálu. Bonus by samozřejmě byl, kdyby do hlediště mohlo přijít ještě více lidí, to by bylo úžasné. Snažím se myslet pozitivně. Věřím, že se svět brzy vrátí do normálu. Ale pochopitelně je třeba, abychom se kvůli tomu chovali zodpovědně. Vůči sobě i vůči druhým. 

Herní i tréninkový výpadek byl na vás ale v průběhu zápasu znát, jakoby oba týmy hledaly tempo...

I to je součást téhle doby. Vemte si, že někteří z nás v novém roce ještě zápas nehráli. Ta pauza byla dlouhá a nejistota, co bude a s kým budeme hrát příště, zase nepříjemná. Ale znovu: Tohle nezažíváme jen my sportovci, ale i lidé v běžném životě. Proto je třeba se na nic nevymlouvat a pracovat, chceme vyhrávat zápasy. Protože pak přijde únor a s ním i těžké období.

Blížící se vrchol sezony a navíc olympijské hry, kam v tuto chvíli odjedou čtyři důležití hráči třineckého kádru... 

Přesně tak, ale to jsme věděli celou sezonu. Chlapci nám budou chybět, ale máme silný tým, věříme si. Uděláme, co se dá, abychom v únoru během olympiády vyhráli co nejvíce zápasů i bez nich. A zároveň budeme doufat, že se klukům v jejich národních týmech, v dresech jejich zemí, bude dařit.