Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Máme psychicky odolný tým, tuší Vladimír Dravecký

16.01.2015 · Martin Stebel, Veronika Martínková
Oceláři nepolevují v nastoleném trendu a stále poctivě sbírají důležité extraligové body. Rovněž na ledě mistrovského Zlína Slezané ukázali silnou vůli a nezlomný charakter, kdy dvakrát dotáhli nepříznivé skóre a nakonec zvítězili v nastaveném čase. Páteční střetnutí okomentoval Vladimír Dravecký.

Vlado, máte už dvanácté vítězství v řadě, co rozhodlo o dvou bodech ze Zlína?

Dostali jsme sice gól na začátku, ale myslím si, že jsme velmi dobré a psychicky odolné mužstvo, proto nás tento vývoj nesrazil. Víceméně hned se nám podařilo vyrovnat, celý zápas se držel nerozhodný stav 1:1. Myslím si, že jsme měli víc šancí než Zlín. A taky si myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. Oba gólmani chytali dobře a k nám se také přiklonilo štěstí.

Dvakrát jste inkasovali během oslabení...

Řekl bych, že ty góly byly trochu laciné. U první branky byl nahozený puk, druhý propadl Peterovi mezi betony. Jinak ale v oslabení letos moc gólů nedostáváme, což je pozitivní. Jsme vděční za dva body ze Zlína.

U první třinecké branky byl patrný tvůj rukopis...

Byla to přesilová hra, měli jsme něco nacvičené, ale trošku jsme improvizovali. Viděl jsem zpoza branky volného Milana Douderu, tak jsem mu to nahrál a věřil jsem, že se mu podaří skórovat, což se podařilo.


Vlado Dravecký v novinářské mix zoně po utkání ve Zlíně. foto: Veronika Martínková

Třinec momentálně vládne extralize. Co je jeho největší zbraní?

Myslím, že je to vše dohromady. Máme kompaktní tým, od brankářů, přes obránce až k útočníkům. Šlapeme prostě jako tým. Je to zkrátka výborně poskládané mužstvo.

Tým funguje výborně, daří se vašemu útoku i tobě samotnému...

Mohlo by to být o trošku lepší, ale jsem vděčný za to, že jsem v Třinci. Přišel jsem tady na zkoušku, takže jsem opravdu rád, že za Třinec můžu hrát a myslím si, že když budu já osobně podávat takové výkony, tak body mohou přibývat.

Naposledy Oceláři nezískali body koncem listopadu na ledě Sparty. Stejný soupeř vás čeká v neděli ve WERK ARENĚ, kde budete mít možnost prodloužit vítěznou šňůru na číslo třináct...

Neřekl bych, že by se hrálo lépe kvůli té sérii výher. Myslím si, že naopak proti nám každý tým hraje na sto procent. Ale jak jsem již říkal, my jdeme do každého zápasu s tím, že chceme vyhrát všechno, což se nám zatím daří. V neděli nás čeká velmi těžký soupeř, ale věřím, že nezklameme.