Liberec bude velmi nepříjemný soupeř, říká Michal Papaj

20.02.2017 · Martina Sikorová
V nadstavbové části mají starší dorostenci dobojováno a již tento týden vstoupí do vyřazovacích bojů. Před začátkem play-off se ale ještě pojďme ohlédnout za druhou fází sezóny. Jak ji viděl útočník Michal Papaj a co prozradil na adresu osmifinálového soupeře?

Jak hodnotíš nadstavbovou část sezóny?

„Nadstavbu hodnotím průměrně, mohli jsme dopadnout lépe a postoupit do play-off z lepšího místa. Všechny zápasy byly vyrovnané a fyzicky velice náročné. Zasáhla také marodka, která nás na pár zápasů oslabila, ale i přesto jsme to zvládli. Každý z nás šel do každého zápasu na 100 % a jak se říká, táhli jsme za jeden provaz. Chtěl bych tímto klukům poděkovat za výkony, které v nadstavbové části předváděli.“

Na začátku nového roku jste si připsali zatím nejdelší vítěznou sérii a v šesti zápasech jste vybojovali osmnáct bodů. Čím myslíš, že to bylo?

„Hned po novém roce jsme dostali nového trenéra a myslím si, že se před ním chtěl každý ukázat v tom nejlepším světle. Začali jsme si s klukama věřit a taky při nás stálo štěstí. Potom ale přišla marodka a odehrát dva zápasy během čtyřiadvaceti hodin jen v deseti lidech, není žádná sranda. První zápas proti Budějovicím jsme ještě byli úspěšní, proti Liberci už nám ale došly síly.“

Kdybys měl vybrat nejpovedenější zápas nadstavby, který by to byl?

„Na výběr je toho hodně. Třeba zápas proti Pardubicím, kdy jsme jim na jejich ledě dali devět gólů a vyhráli 9:2. Nebo zápas na Spartě, kde jsme díky výborné třetí třetině zvítězili 5:4. Nejpovedenější zápas byl ale podle mě v Hradci Králové. Po druhé třetině jsme vedli 3:2 a třetí třetinu se nám povedlo dotáhnout do vítězného konce. Snažili jsme se zblokovat co nejvíce střel a každý do nich skákal doslova po hlavě. V sedmapadesáté minutě se nám podařilo využít trestné střílení a vedli jsme 4:2. Poté jsme hráli zbývající dvě minuty ve čtyřech, domácí už ale z náporu zápas nezdramatizovali. O výsledku rozhodlo nasazení, obětavost a chuť vyhrát.“

Poslední tři zápasy před play-off jste ovšem prohráli. Na čem ještě musíte zapracovat?

„Musíme si v hlavách uvědomit, že v play-off už jde o všechno. Musíme být 100 % koncentrovaní na každý trénink či zápas. Taky musíme dodržovat životosprávu a chodit brzo spát. V play-off může rozhodnout jakákoliv chyba či zaváhání. Musíme šlapat jako tým a vzájemně se podporovat. Je závěr sezóny a síly už nám ubývají, takže velmi důležitá bude i regenerace. Zlepšit ještě musíme i přesilovky, které nám letos tolik nejdou. Jinak si ale myslím, že jsme s klukama herně připraveni.“

Statistické okénko nadstavbové části

Umístění v tabulce 8. místo, 82 bodů
Využití přesilovek 18,46 %
Ubráněná oslabení 83,75 %
Nejproduktivnější hráč Jonáš Peterek (10+13)
Nejproduktivnější obránce Filip Rufer (3+6)
Nejlepší +/- Dominik Molin (+12)

V posledním kole proti Pardubicím jste bojovali o možnost poskočit tabulkou výše, na začátku druhé třetiny jste ale dostali v krátkém rozmezí tři góly. Co se stalo?

„Do druhé třetiny jsme vstoupili s jednobrankovým náskokem. Pardubice na nás vlítly a my šli na led s pocitem, že se nemůže nic stát. Podcenili jsme začátek třetiny a to nás stálo zápas. Přesně tohle se nám v play-off nesmí stávat.“

V osmifinále narazíte na Liberec, proti kterému se vám letos zrovna nedaří. Co od zápasů proti Tygrům očekáváš?

„Liberec bude velmi nepříjemný soupeř. Hrají hodně do těla, jsou silní na kotouči a dobří bruslaři. Sehráli jsme s nimi dvě velice vypjatá utkání, takže předpokládám, že v play-off to bude ještě o něco vypjatější. Určitě se bude hrát tvrdě a ve vysokém tempu. První dva zápasy se hrají u nás, takže do začátku budeme mít výhodu domácího prostředí. Myslím, že se můžeme těšit na velice precizní a hlavně náročná utkání.“

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno