Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Last minute akce Šedivého: Nešlo mířit, jen jsem do toho plácl

31.10.2021 · Adam Sušovský
Třinečtí Oceláři zvítězili posedmé v řadě, znovu se pod to výraznou stopou podepsali hráči z partnerského Frýdku-Místku. Utkání na horkém ledě Komety Brno rozhodl v poslední minutě Ondrej Šedivý. Zkušený útočník se v extralize trefil po šesti letech.

Počet hráčů, kteří dokázali skórovat v dresu Třince, se rozrostl o další jméno. První trefu za Oceláře slaví útočník Ondrej Šedivý. Jde o gól nesmírně důležitý, hráč zaskakující v organizaci dvojnásobných obhájců extraligového titulu z partnerského Frýdku-Místku jím rozhodl utkání v Brně. 

Ondrej Šedivý se prosadil v čase 59:21, když se prosmýkl kolem obránce až ke střele z mezikruží a trefil se přesně nad beton brněnského gólmana. 

Oceláři zvládli gólem z kategorie last minute zápas, výhra 3:2 je aktuálně sedmá v řadě. 

"Jejich bek si asi myslel, že půjdu s pukem k mantinelu, ale dal jsem si to do osy. Už jsem popravdě moc nemohl, ale nakonec jsem zvládl až mezi kruhy dojet. Ani jsem nemířil, měl jsem to stejně na dlouhou hokejku a musel si tělem krýt kotouč. Jen jsem do něj plácl," řekl Šedivý. 

Dvaatřicetiletý útočník se tak prosadil poprvé v sezoně a taky poprvé v dresu Ocelářů. V součtu s loňskými čtyřmi zápasy na to nakonec potřeboval šestnáct utkání. V nejvyšší české soutěži se prosadil po dlouhých šesti letech. Je ale pravda, že před podpisem smlouvy s Frýdkem-Místkem Šedivý pět sezon působil v rakouské EBEL.

"To víte, že mě ten gól těší. Už v minulých zápasech jsem měl velké šance. A jsem rád, že mi to tam konečně padlo, navíc v takovém zápase za stavu 2:2! Je to rozhodující gól, který mi dodá ještě více sebevědomí," říkal Šedivý v Brně přítomným novinářům.

A pochvaloval si, že třebaže do Třince přišel jako záskok z partnerské organizace, jeho role v aktuální sestavě sílí. A důkazem je i fakt, že Šedivý dostal od trenéra Václava Varadi důvěru. A v poslední minutě za vyrovnaného stavu vůbec byl na ledě. 

"V nejlepším českém mančaftu je velká konkurence, takže mě zajímá jen to, co se stalo dneska, a co se bude dít zítra. Do další budoucnosti, jak dlouho v Třinci zůstanu nebo ne, nekoukám. Za dnešní závěr zápasu mám ale radost. Zase se ukázalo, jakou velkou víru zápas zvládnout máme. Kometa nás ke konci, kdy neměla jistý zisk puku, úplně přestala napadat. Mohli jsme si tak v závěru založit útok. A ten poslední nám vyšel," řekl Šedivý. 

Mimochodem: Novináři se jej také zeptali, jestli výhra Ocelářů v Brně byla šťastná. 

"Šťastná?" zeptal se Šedivý. A hned doplnil: "To si fakt nemyslím. Šťastná leda z pohledu, že jsme dali gól až v poslední minutě. Vyjma deseti minut jsme ale v celém zápase byli lepší my."

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Motor České Budějovice
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Vítkovice Ridera