Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Ladislav Kohn: Prohráli jsme si to sami

07.12.2009 · Martin Stebel
Na Mikulášskou neděli nebudou Oceláři vzpomínat v dobrém. Poprvé v sezóně podlehli nováčkovi z Brna. Skvělou střeleckou fazónu potvrdil Ladislav Kohn, jenž dvěmi přesilovkovými trefami překonal domácího Trvaje. Sympatického kanonýra jsme proto požádali o zhodnocení střetnutí.

Láďo, na Kometu se letos jezdí pro body. Kde hledáte důvody vašeho neúspěchu?

Měli jsme pomalejší vstup do zápasu. Kometa šla poměrně brzy do vedení, to nás trošku srazilo. Do přestávky se ale povedlo vyrovnat. V dalším průběhu jsme měli mnoho vyloučených, což ubírá hodně energie. Vlastními chybami se ošizujeme o lepší výsledek. Hrozná škoda, tady se mělo vyhrát. Prohráli jsme si to jen sami...

Oceláři jsou jako zbojník Jánošík. Bohatým berou a chudým rozdávají. Aneb triumf s Vítkovicemi, poté nezdar s Brnem. Jak si vysvětlit tak razantní herní propad během víkendu?

To kdybych věděl...Je pravdou, že proti Vítkovicím jsme hráli s daleko větší aktivitou a disciplínou, nebylo tolik faulů. Pokud jsme jako dnes často v oslabení, je to velká ztráta sil a to byl možná rozhodující faktor.

Láďa Kohn

Stejně jako v pátek proti Vítkovicím jste pálil ostrými. Dvě pohotové trefy v početních výhodách...

Tyhle situace často nacvičujeme v tréninku. Byla tam snaha vytvořit tlak na bránu. Snažíme se rozhýbat ten čtverec, aby to nebylo moc statické. Dvakrát se mi v pásmu otevřel prostor a střílel jsem z první. Bylo tam trochu i štěstí, že to prošlo.

Brno je neustále v tabulkovém suterénu. Překvapilo vás něco na herním projevu Komety?

Nepřekvapilo. Jsou sice beznadějně poslední, ale jinak mám pocit, že nehrají vůbec špatně. Je to houževnatý, snaživý a obětavý tým. Naší snahou bylo hrát od začátku aktivně, ale ten vstup nám nevyšel podle představ. Jak říkám, Kometa nemá špatný kádr a pokud najde v sobě větší odhodlání, tak se může klidně zvednout.

Porážka na kluzišti posledního asi hodně mrzí. Jaká byla pozápasová reakce trenérů v kabině?

Pochopitelně byli hodně zklamaní. V pátek jsme hráli proti Vítkovicím výborný hokej a dnešní prohrou jsme ten pozitivní dojem z minulého zápasu jakoby vymazali. Počítám, že bude třeba tento zápas ještě s trenéry analyzovat, abychom se příště vyvarovali takových chyb.

×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Dukla Jihlava
HC Oceláři Třinec