Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Kurovský po kanonádě na Spartě: Vánoční zápas, máme krásné svátky

23.12.2021 · Adam Sušovský
Dva zápasy v hlavním městě v této sezoně, patnáct vstřelených gólů. Oceláři přestříleli Spartu už na podzim, teď před Štědrým dnem v ofenzívě kralovali v O2 areně znovu. Ve šlágru kola zvítězili 8:5 a nadělili svým fanouškům krásný dárek pod stromeček. "Vánoční zápas, budeme mít krásné svátky," řekl útočník Daniel Kurovský.

Jakoby si letos Oceláři jezdili do Prahy zastřílet. 

V prvním vzájemném zápase sezony nastříleli Spartě sedm branek, letos den před Štědrným dnem dokonce osm. Třinečtí hokejisté ovládli šlágr předvánočního kola Tipsport extraligy na ledě Sparty 8:5, potvrdili svou pozici na prvním místě ligové tabulky a... osm branek na ledě soupeře vstřelili po 20 letech!

"Bylo to doslova vánoční utkání. Dali jsme Spartě na začátku tři góly, pak jsme stejné chyby udělali i my a stejně se nám nakonec podařilo zvítězit. Jedeme domů, máme tři body a budeme mít krásné Vánoce," řekl útočník Daniel Kurovský, který na konci druhé třetiny nasměroval Oceláře gólem na 5:4 k vítězství poté, co jeho tým ztratil náskok a sám útočník dvě minuty trpěl na trestné lavici. 

"Když dostanete tři góly za tak krátkou dobu, nálada v týmu pozitivní není. Sám jsem udělal blbý faul, ale vrátil jsem se na led, dostal hezkou nahrávku a spadlo mi to tam. Nevím, jak můj gól popsat, ale snad nás nakopl. Výsledek už jsme si pak ve třetí třetině pohlídali," řekl Kurovský. 

"Každý gól do šatny soupeře srazí, v tomhle jsme měli štěstí."

"A že jsme dali na Spartě letos 15 gólů? Asi nám to tady sedí. Takové zápasy holt někdy jsou. Někdy padne více gólů, jindy méně. Tady na Spartě nám to padá," řekl střelec Kurovský. 

Oceláři se tak na noc vracejí domů, Vánoce stráví v domácím prostředí. Už v neděli, na Štěpána, je ale čeká domácí zápas s Kometou. 

 

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Energie Karlovy Vary
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Dukla Jihlava
×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC Dynamo Pardubice