Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Kapitán Krajíček: Musím hlavně bránit, co vytvořím do útoku, to je vždy plus

30.10.2018 · Martin Stebel
Střelecké probuzení Ocelářů odskákala v rámci 15. kola Tipsport extraligy Olomouc. Třinečtí hokejisté od začátku diktovali tempo hry a z hanácké metropole vezou výhru tenisovým poměrem 6:3. Brankou a dvěma asistencemi k triumfu přispěl kapitán LUKÁŠ KRAJÍČEK, který se po jednozápasové absenci vrátil na led.

V první třetině to byl v podání Ocelářů doslova ofenzivní uragán...

Takový byl záměr, chtěli jsme na soupeře pořádně vlítnout. Věděli jsme, že Olomouc teď párkrát prohrála podobným výsledkem, naposledy inkasovala pět gólů ve Varech. Naštěstí nám to tam napadalo.

Byli jste překvapení, kolik prostoru dostáváte v útočném pásmu?

Vlastní aktivitou jsme Olomouc donutili k chybám. Chtěli jsme soupeře přebruslit a když se dostanete pod velký tlak, jednoduše někdy musíte udělat chybu.

Byla to nejlepší třetina aktuální sezony?

Myslím, že to tak bylo. Vždy si před zápasem zdůrazňujeme, že start musí být povedený. Položíte soupeře na lopatky a tohle vám pomůže.

Po horším startu sezony se zdá, že forma Ocelářů má vzestupnou tendenci...

Věřím tomu, že to je pravda. V úvodu sezony nás trápila marodka, chyběl třeba Martin Růžička či Vláďa Roth. Je super, že někteří kluci jsou zpátky a tým začíná šlapat.

Dnes byla oznámena nominace na reprezentační Karjala Cup. Nemrzí tě absence v národním týmu?

Říkal jsem to už minulý rok některým novinářům, oficiální prohlášení ale dávat nebudu. Reprezentace je pro mě uzavřené téma. Hrát by měli mladší.

Z osobního hlediska se daří v kanadském bodování. Ze čtrnácti extraligových zápasů máš stejný počet bodů (5+9). To je velmi slušná bilance...

Snažím se týmu pomáhat směrem dopředu i dozadu. Priorita je defenzivní činnost, co se podaří do útoku, to je plus. Letos mám dost kanadských bodů, je to ale zásluha celého týmu. Mám prostě šikovné spoluhráče.

×
Dnes v   | Dor.
Salith Šumperk
HC Oceláři Třinec