Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Kanonýr Adamský: Chtěli jsme soupeře hned na začátku zatlačit!

28.12.2014 · Martin Stebel
Domácí derniéra v roce 2014 vyšla Ocelářům na výbornou - nebezpečnou Plzeň porazili 4:1 a připsali si tak už šestou výhru v řadě! Západočeského rivala skolil hattrickem Martin Adamský. Nemalý podíl na cenném triumfu má rovněž spolehlivý gólman Peter Hamerlík, jenž absolvoval třetí soutěžní utkání ve třech dnech!

Martine, blahopřání k hattricku. Co dnes rozhodlo o vašem úspěchu?

Na Plzeň jsme byli dobře nachystáni, věděli jsme, že mají dlouhou sérii výher v řadě. Chtěli jsme soupeře hned na začátku zatlačit, což se povedlo. Konec první třetiny a také druhá část ale byla z naší strany špatná. Naštěstí jsme inkasovali jen jednou a hodně nám pomohl Erikův gól do šatny na konci druhé třetiny.

Povedly se tři góly, pokaždé jiné zakončení...

Stále to říkám - "není ranky, není branky". Snažím se střílet ze všech pozic. Při prvním gólu tam byla střela od modré čáry, odrazilo se to před branku. Puk jsem si zpracoval, ale nebylo to sevření kotouče, rozhodčí to dobře viděli. Ohledně druhé branky - celý týden jsem to trénoval s malým synem (směje se). Prostě střela na vyrážečku. Třetí gól - to byl nájezd, už jsem klukům říkal, že mi docházejí nápady, jak zakončovat, protože všechny trumfy jsem předtím vytáhl. Naštěstí mi nájezd do bekhendu vyšel. Čtvrtý gól jsem už nedal, to bych musel asi střílet hlava nehlava (směje se).

V plzeňské brance byl Patrik Polívka, jenž prožil extraligový debut...

Opravdu neřeším, kdo je v brance. Při děkovačce jsem Patrikovi říkal, ať mi promine, že jsem mu trošku pokazil premiéru (směje se). Zkušenosti se sbírají pomalu, ale určitě si zvykne na rychlejší hokej. Je to mladý kluk, všechno má teprve před sebou. V budoucnu klidně může být oporou Plzně.Už mi pořádné chytání trošku chybělo, směje se Peter Hamerlík


Gratulace k výhře. Výsledek vypadá poměrně jasně, ale snadné to rozhodně nebylo...

Plzeň hrála výborně, ale dva naše rychlé góly v úvodu nám daly klid na hokejky, mohli jsme cítit určitý komfort. Těžko říct, jak by se zápas vyvíjel, kdyby Áda nedal ty dva góly. Pro hru Plzně mám jen slova chvály, skvěle bruslili, napadali rozehrávku v našem obranném pásmu. Byl to opravdu mimořádně náročný zápas. Čekali jsme na brejkové situace, které nám vycházely. Když jsme vedli, nemuseli jsme se nikam moc tlačit.

Třetí zápas ve třech dnech - to je úctyhodný výkon...

Tenhle fyzický zápřah mi vůbec nevadí. Po dlouhé pauze, kdy jsem nechytal, to vlastně přišlo vhod. Už mi pořádné chytání trošku chybělo (směje se). Rád jsem přijal i nabídku z Havířova, abych se dostal do správného rytmu. Prioritou je ale pochopitelně Třinec. Šimi předtím chytal fantasticky, nebyl důvod nic měnit.

Dnes jste odehráli poslední domácí utkání v roce 2014. Co popřát všem příznivcům třineckého hokeje do následujícího roku?

Fanouškům bych popřál, aby jim hokej v našem podání dělal radost. Možná to bude znít jako klišé, ale přeji hlavně zdraví. Na příkladu Zbyni Irgla jasně vidíme, jak je důležité. Lidem tedy přeji pevné zdraví, ostatní věci už jsou méně podstatné.