Kacetl: Rekordní nájezdy jsou hezké, ale nevyhráli jsme

20.12.2023 · Adam Sušovský
Sedmnáct sérii nájezdů viděli fanoušci ve WERK ARENĚ, v základní části Tipsport extraligy je to za třicet let historický zápis. Bohužel pro Oceláře se smutným koncem, z vítězství 2:1 se raduje Sparta. Pro novináře duel hodnotil brankář Ondřej Kacetl.

Viděli jsme dlouhý zápas, co na něj brankář říká?

My si s Kovym asi přáli, ať to skončí... Bylo to dlouhé, nakonec hosté rozhodli krasným golfákem, to byla speciální věc. Ta je vždycky buď a nebo. Počítáte se vším možným, on to vyhulil pod víko a trefil to hezky. Těžké...

Fanoušci dnes vyvolávali jméno útočníka Petra Sikory, který se na nájezd nakonec dostal a proměnil ho. Mrzí tě, že nebyl vítězný?

Mě tohle dnes mrzelo třikrát, mohl jsem nájezdy po našich gólech třikrát chytit a vyhráli bychom. A nepovedlo se mi to.

Je těžké udržet i v sedmnácté sérii nájezdů koncentraci?

Ne, ne, ne... Je jedno, jestli máte nájezdů pět nebo sedmnáct, chcete chytit puk. Jen doufáte, že se vám to povede. Jiné je to v tom, že potřetí a počtvrté už ti kluci třeba nedělají to, co dělají běžně a zkoušejí. Pak má výhodu ten, kdo je z dvojice brankář-útočník trpělivější.

Nájezdy se zapsaly do historie jako nejdelší v základní části, co na to říkáš?

To je sice hezké, ale nevyhráli jsme.

Jak bys tedy dnešní zápas se Spartou zhodnotil?

Hodně vyrovnaný zápas, padly dvě hodně náhodné branky od mantinelu. Kovymu to tam hodil vlastní hráč snad, já to neviděl. Po pauze to byl těžký zápas a je škoda, že zase nemáme bod navíc.