Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Kacetl: Na obraně si musíme zakládat

02.02.2024 · Adam Sušovský
Třiatřicet úspěšných zákroků, jen jeden inkasovaný gól a hlavně druhá nesmírně důležitá výhra v řadě. Brankář Ondřej Kacetl byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, ve kterém Oceláři odrazili nápor Liberce a v důležité bitvě o postup do čtvrtfinále play off nakonec zvítězili hladce 5:1!

Blíží se play off, Oceláři ladí formu a mají za sebou další povedený zápas. Liberec porazili 5:1, jaké jsou tvé bezprostřední dojmy? 

Já bych řekl, že výsledek úplně neodpovídá průběhu zápasu. 5:1 je sice hezký výsledek, my se pak rozjeli a využívali šance, ale předtím měl Liberec několik velkých šancí, dvakrát netrefili prázdnou branku. Utkání bylo dlouho strašně vyrovnané a bylo jen otázkou času, na čí stranu se překlopí. My měli štěstí, že se nám nahození od modré odrazilo do branky. Pak už jsme to dotáhli do vítězného konce. 

Jak ti jako brankáři bylo, když jsi sledoval, jak útočníci soupeře míří do odkryté branky? 

Tohle bylo štěstíčko, které potřebujete. Netrefili prázdnou branku, to tak někdy je. Měl jsem tam i zákrok betonem při oslabení 3 na 5, to jsem byl strašně rád, že se mi něco konečně povedlo. Zbytek oslabení, kterých bylo dost, jsme ale hráli skvěle. Musím kluky pochválit za to, jak to odbránili. Na obraně si musíme zakládat, ještě se zlepšit. 

Jakub Rychlovský novinářům řekl, že musí vypadat jako blbec, když trefil jen tvůj beton... Omluvíš ho?

Měl to těžké, už byl blízko, ale já jsem se tam stihl dostat a byl jsem za to rád. Vždycky je otázka, jak to hráč dostane na čepel, jestli jsou připraveni, jestli vůbec vidí puk. Ono to vypadá možná blbě, ale hokej je rychlá hra a stávat se může cokoliv. Já jsem dnes rád, že puky netrefovali. 

Marek Mazanec je nemocný, chybí i další hráči. Jak jsou na tom Oceláři před nedělním derby ve Vítkovicích? 

Jdeme zápas od zápasu, neřešíme, co bude dál. Jestli bude třeba, jsem připraven chytat.