Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Kacetl: Jdeme za tím, co nám funguje

29.03.2023 · Adam Sušovský
Fantom, démon, postrach… Těch přezdívek vás v souvislosti s Ondřejem Kacetlem jistě napadne celá řada, všechny ve čtvrtfinále potvrdil. Třinecký gólman se stal ústřední postavou série se Spartou a dotáhl Oceláře k postupu. Jako brankář, který je v průběhu vyřazovacích bojů v Třinci pečlivě chráněn, poprvé s novináři promluvil až na samotném konci.

Jaké to je vyřadit favorita soutěže? 

Sparta to vyhlašovala, šla si za tím. Já jsem rád, že jsme takhle těžký tým porazili. Kluci hráli výborně organizovaně a hlavně obětavě. Hráli jsme jako tým. Byli jsme efektivní v koncovce, taky při nás stálo štěstí, ale to je potřeba. 

Je mi jasné, že tuhle otázku čekáš: V čem tkví tvé play off kouzlo? 

Nevím… Já se snažím chytat pořád stejně. V play off ti ale kluci pomůžou ještě víc než v základní části. Skáčou po hlavách, chytají puky všude možně. Já je za to obdivuju. Za to, co všechno s tou jejich papírovou výstrojí schytají. Nezvládl bych to bez nich, oni beze mě. Hokej je týmová hra. 

Jak se po sérii fyzicky cítíš? 

Teď už to je dobré, v pohodě. Minule na Spartě jsem ale myslel, že polknu dušičku. Naštěstí jsme všechny puky povyhazovali. Druhá třetina pátého zápasu ale byla nejnáročnější v mé kariéře. 

Co je v takové chvíli nejtěžší nejvíc? 

Všechno. Je to kardio dech, jsi rád, když z brankoviště odjedeš. Kdybys stál na místě (při přerušení), horký dech tě zabije. Potřebuješ jezdit, dýchat, rozkouskovat hru. Dá se to ale zvládnout, musí se to zvládnout. V téhle sérii byly těžké všechny zápasy, každý byl o gól, rozhodovaly malé chybičky. 

A psychika? 

Musíš vědět, jak nastavit hlavu na zápas a mimo zápasy úplně vypnout. Neřešit hokej, ale něco úplně jiného.

Dokázal Třinec, že přepl do svého typického play off módu? 

Určitě. Organizace hry, výborná defenziva, každý věděl, jak hrát. Šli jsme si za tím, co nám funguje. Plnili jsme pokyny, kluci hráli dozadu fantasticky. Chtěl bych všem poděkovat. Sparta byla strašně těžký soupeř, hrála výborně, v dost zápasech nás přehrávala, měli jsme i štěstí. Kluci ale věděli, kdy zjednodušit hru, kdy puky jen vyhazovat, pomohli si sami v přesilovkách. Těch pár střel, které jsme měli, bylo nebezpečných. Dali jsme z nich góly.

Co Pardubice? 

Adept na titul. Oni to vyhlašují, slaví výročí, jdou si za tím. Mají v týmu perfektní hráče, ale my budeme s pokorou rubat a makat jako tým. Věřím, že to zvládneme.