Zdeněk Moták: Zvládli jsme sérii bojovností a kolektivním výkonem

29.03.2023 · Adam Sušovský
S velkým nadhledem, jakoby bez emocí. Tak jak je mu vlastní, hodnotil trenér Zdeněk Moták také čtvrtfinálovou sérii proti Spartě. Celý rozhovor s ním je součástí nejnovějšího dílu Dračího podcastu, přečíst si ho můžete nyní i tady.

Pane trenére, před sérii jste mluvil o tom, že čtvrtfinále mezi Oceláři a Sparotu bude společenským, kulturním a hlavně sportovním svátkem. Vyplnily se vaše slova? Za mě jednoznačně ano...

Za mě taky. Já si myslím, že z těch zápasů šlo vypíchnout momenty a situace, kdy to opravdu byl svátek hokeje. Diváci se mohli bavit, to je důležitá věc. Taky tam byly ale situace, kdy účel světil prostředky: My jsme chtěli hrát tak, abychom každý zápas zvládli vítězně a měli čtyři body, protože to je samozřejmě nejdůležitější.

Lidé budou vypichovat fenomenální ofenzivní výkon Ocelářů ve druhém utkání, vzpomenou jistě i na obětavou defenzívu v zápase číslo pět. Highlightem celé série jistě bude i nádherný gól Libora Hudáčka v posledním zápase. Kde, nebo čím, se lámala série z vašeho pohledu?

Já myslím, že ta série byla maximálně vyrovnaná. Po Praze to bylo 1:1, po Třinci to bylo 2:2. Pro nás bylo důležité, že jsme ukořilisti bod v pátém zápase. Hráli jsme hodně v oslabení, dali tam Spartě spoustu přesilovek. V každém zápase jsme ale produkovali zodpovědnou práci, tím jsme pátý zápas zvládli a celou sérii urvali. Hráli jsme zodpovědně i v tom posledním utkání, za stavu 4:1 jsme měli několik zblokovaných střel. Dařilo se nám bojovat. Nemyslím si, že sérii zlomil konkrétní moment. Zvládli jsme ji důrazem, zodpovědností a kolektivním výkonem.

Všichni měli před sérii za to, že favoritem je Sparta. Hrálo to Ocelářům do karet?

Taky jsem zaregistroval tyhle různé úvahy. Různá periodika píší své názory. My se soustředili sami na sebe. Na týmový, zodpovědný a kolektivní výkon. A tohle mužstvo to umí. V každém střídání hrálo naplno pět chlapů plus Káca, dohromady jednadvacet lidí i se střídačkou.

Z kabiny zní v době našeho rozhovoru vítězná oslava, už další den ale půjdou oslavy stranou a Oceláři se musí začít připravovat na další těžkou sérii s Pardubicemi, jak?

Ve středu si potřebujeme vydechnout, všichni. Nebylo to náročné jen fyzicky, ale i psychicky. Vyčistíme hlavu, pak začneme lehce trénovat a opravdu se připravovat na Pardubice. Já očekávám zase lítý boj.