Junior Šilar: Takový obrat nás určitě nakopne

25.03.2023 · Šárka Kolková
V juniorském čtvrtfinále platí po domácích zápasech stav 1:1. K vyrovnání série v čase 59:23 zavelel útočník Tomáš Šilar, který v závěru druhého utkání zakončil povedený obrat Ocelářů.

Juniorský tým má za sebou první zápasy čtvrtfinále s poloviční úspěšností. V úterý mladí Oceláři proti Pardubicím prohráli 2:5, ve středu ale srovnali stav série po vítězství 3:2. „Série pro nás nezačala dobře. V první třetině se nám ani přes velké šance nepodařilo vstřelit gól a Pardubicím jsme na většinu gólů nahráli sami našimi chybami. Druhý zápas byl více o opatrnosti a taktice a rozhodl závěr třetí třetiny."

Vítězství ve druhém zápase série se nerodilo vůbec lehce, vždyť ještě na začátku předposlední minuty Třinec prohrával 1:2. Celá střídačka ale ve vytoužené vítězství věřila dál. "Pořád jsme věřili, protože v základní části jsme několikrát ukázali, že dokážeme zápasy otáčet i v posledních minutách. Trenéři včetně pana kustoda nás neustále podporovali a taky oni věřili až do konce. Nad porážkou asi nikdo nepřemýšlel, hráli jsme pořád stejně. Pro výhru. To, že přišla ještě v základní hrací době, bylo jedině dobře.“

Jako klíčové se nakonec ukázaly časy 58:24 a 59:23. V tom prvním srovnal na 2:2 Adam Cedzo, ten druhý patřil vítěznému gólu z hole Tomáše Šilara. „Šli jsme do poslední minuty s tím, že už neinkasujeme a dotáhneme zápas do vítězného konce. Celá akce začala tím, že Pospec (Michal Pospíšil, pozn. redakce) dobře otočil hru na Moškiho (Jan Moškoř), který na sebe navázal dva hráče a prohodil mi puk do prostoru mezi kruhy, odkud já už se nemýlím."

Čtvrtfinále se tak do Pardubic stěhuje za stavu 1:1, první odvetný zápas je na programu v sobotu 25. března od 13:00. "Takový obrat nás určitě nakopne do dalších těžkých venkovních utkání. Do Pardubic pojedeme vyhrát oba zápasy a budeme chtít postoupit do semifinále. V jejich domácím prostředí to ale nebudeme mít jednoduché.“

Pokud ale chtějí svěřenci trenéra Reného Muchy pomýšlet na úspěch, zapracovat budou muset především na přesilových hrách. Ve dvou zápasech hráli mladí Oceláři v početních výhodách hned devětkrát, gól ale dali jen jediný a sami už i inkasovali. „V přesilovkách musíme více střílet. Pardubice nemají oslabení špatné, mají rychlý přístup, takže puk musí lítat."