Junior Šilar: Důležité bude hrát zodpovědně a trpělivě

31.10.2023 · Martina Sikorová
Mladí Oceláři se po nepříliš zdařilém začátku října znovu rozehráli, aktuálně drží sérii čtyř výher a v úterý můžou na ledě brněnské Komety zaútočit na první místo ve skupině Východ.

Po výborném startu do sezony se třinečtí mladíci potýkali s výsledkovou krizí a ze čtyř zápasů si v první polovině října odnesli jediný bod. "Měli jsme období, kdy se nedařilo, tak jsme rádi, že už je to za námi. Popravdě nevím, čím to bylo," říká druhý nejproduktivnější Ocelář Tomáš Šilar.

Nepříznivou sérii zlomili mladí Oceláři na ledě Pardubic a na ni pak navázali výhrami ve Zlíně a Přerově. Na ledě Zubrů navíc neinkasovali jediný gól. "Zápas hodnotím kladně. Myslím si, že jsme byli po celou dobu lepší a tři body byly zasloužené."

S čistým štítem pak juniorka zvládla i derby proti Vítkovicím a v sobotu si v Mini WERK ARENĚ došla pro první letošní skalp regionálního rivala. "Začátek zápasu byl povedený, podařilo se nám dát dva goly a to si myslím, že nás nakoplo. Pak jsme chtěli hrát dobře odzadu a to se nám povedlo. 5:0 je dobrej výsledek."

O vítěznou trefu derby se už v čase 01:03 postaral právě Tomáš Šilar. Ten je sice se 24 body druhým nejproduktivnějším hráčem Třince, na gól ale devatenáctiletý útočník čekal od 7. září. "Jsem rád, že to tam konečně padlo. Gery (Robin Gerych) udělal dobrou práci za bránou, nahrál mi mezi kruhy a mě to stačilo jen trefit."

Mladí Oceláři tak po nepovedeném začátku října aktuálně drží sérii čtyř výher v řadě, v posledních třech utkáních navíc dostali jediný gól. "Na defenzivu jsme se zaměřili. Na trénincích to trénujeme, takže jsem rád, že to umíme přenést do zápasu. Samozřejmě má na tom taky zásluhu náš gólman King (Jakub Král)."

Už v úterý ale na svěřence trenéra Reného Muchy čeká pořádně těžký test. Od 17:30 vyzvou třinečtí hokejisté brněnskou Kometu, která aktuálně se 44 body vévodí skupině Východ. "Všichni se těšíme. Bude to zápas o první místo, takže si myslím, že to bude mít kvalitu. Důležité bude hrát zodpovědně a trpělivě."