Junior Ramik: Povzbuzovali jsme se, peníze po mně zatím nikdo nechtěl

17.03.2022 · Šárka Kolková
Juniorský tým má na programu poslední dva zápasy nadstavby ve skupině A. Ve čtvrtek hostí doma Plzeň, v sobotu zamíří do Zlína, aby se mohli poprat o poslední body, které budou rozhodující, neboť třinečtí mladíci nemají zatím potvrzenou účast v play off. Minulý týden byl obzvlášť důležitý a junioři jej zvládli na výbornou. V Mini WERK ARENĚ porazili Zlín 5:3 a v Hradci Králové vyhráli 5:3. Na poslední výhře výrazně pracoval Michal Ramik, který vstřelil hattrick, připsal si asistenci a podělil se s námi o své postřehy.

Třinecký kádr juniorů se vydal do Hradce Králové, aby se mohl poprat o body s Mountfieldem HK, který za Oceláři zaostává na třetím místě o pouhý bod. Hráči s drakem na hrudi nejdřív otevřeli skóre zápasu, Hradečtí ale dokázali vyrovnat a dvakrát odskočit. Přesto svěřenci trenéra Muchy dokázali dvakrát srovnat krok a v závěru využili přesilovku pět na tři a trefili prázdnou bránu. „Věděli jsme, že jestli vyhrajeme, budeme blíž k play-off. Všichni jsme do toho dali maximum a dotáhli to do vítězného konce,“ uvedll Michal Ramik.

V probíhajícím ročníku nejvyšší soutěže juniorů se jedná o druhý Michalův hattrick. Třinecký kanonýr se však finančně nemusel trápit. „Zatím po mně nikdo nic nechtěl, a tak raději mlčím,“ přiznává útočník Ocelářů. Vítezství se nerodilo lehce, ale tým se uměl semknout a držet pohromadě. „Pořád jsme se navzájem povzbuzovali a věřili že máme sílu utkání zvládnout.“

Junior se zkušenostmi z Ligy mistrů a seniorské extraligy před utkáním na východě Čech nebodoval třikrát za sebou a jeho bodový přísun přišel právě včas. Michal ale neměl nouzi a byl rád, že se trefili i jiní. „Myslím si, že je jedno, kdo ten gól dá. Hlavní je, že se prosadí a pomůže týmu k vítězství.“ Junioři nechtějí nic vzdávat a budou makat tak, aby se dostali do play off. „Nezbývá nám nic jiného, než dát do toho všechno a zvítězit,“ prohlásil nejproduktivnější hráč svého celku po základní části. Na závěr si pro fanoušky připravil malé pozvání. „Děkujeme všem za podporu a věřím, že nás ve čtvrtek přijdete podpořit na poslední domácí zápas nadstavby,“ uzavírá Michal Ramik a vy již dnes můžete fandit juniorům od 17:00 v Mini WERK ARENĚ.