Junior Pětník: Nový rituál nemáme, ale sladká tečka od Honzy byla výborná

22.02.2022 · Šárka Kolková
Svěřenci trenéra Muchy mají za sebou první týden nadstavby a ze tří zápasů vytěžili pět bodů. Do další fáze soutěže vkročili správnou nohou, když vyhráli s Mountfieldem HK 3:0. Ve čtvrtek vyrazili do Plzně a i přesto, že kádr Ocelářů otevřel skóre, svůj náskok neudržel a prohrál 1:4. Poslední duel ale vyhráli. Zlín sice dvakrát vedl, ale draci dvakrát srovnali a nakonec vyhráli 4:3 v prodloužení. Minulý týden hodnotí Richard Pětník, který vstřelil dvě branky a jednou nahrával.

Jak hodnotíš duel s Berany ze Zlína?

Hodnotím to pozitivně. Samozřejmě, že kdyby se nám podařilo vyhrát za tři body, byli bychom šťastnější. Ale jsme rádi, že se nám podařilo urvat aspoň ty dva body.

Nedávno jste Zlín porazili 9:0. V sobotu jste ale vyhráli až v prodloužení. Čím vás soupeř překvapil?

Minule jsme jasně zvítězili, ale aktuálně to jsou úplně jiné zápasy. Nedá se to srovnat se základní části. Nemyslím si, že by nás Zlín něčím překvapil. Spíš nás trápila koncovka, přece jenom měli jsme tam něco okolo 40 střel a hodně tutovek, což se prostě musí dávat. Jsme aspoň rádi za tu výhru v prodloužení.

Od začátku jste museli vývoj zápasu otáčet. Velmi bláznivá byla 30. minuta druhé třetiny, ve které padly tři góly. Co se vám honilo v hlavách?

Zlín nám sice dal úvodní gól zápasu, ale nepřestali jsme hrát. Ta 30. minuta byla lehká divočina, padly tam rychle tři branky, ale povedlo se nám odpovědět hned gólem na ten zlínský druhý gól.

Ten třetí byl ale velmi důležitý, neboť si vstřelil vyrovnávací gól na 2:2. Popiš nám svou akci.

Tam jsme prohráli buly a tuším, že obránce Beranů to nahrával na střed, ale nějak se to tam odrazilo k nám a Pája Matějů (Pavel Matěj) to výborně zavezl do třetiny. Prohodil mi to doleva a já jsem to tam prostě vyslal a prolítlo to gólmanovi pod rukou na tu vzdálenější tyčku.

Když se vrátíme v čase, v úterním duelu s Mountfieldem HK jsi také vstřelil branku. Bylo těžší překvapit zlínského Synka nebo naopak hradeckého Sajdla?

Těžší to určitě bylo u zlínského gólmana, jelikož proti Hradci mi to Michal Ramik prakticky naservíroval skoro do prázdné branky, a proti Beranům to byla střela lehce nad kruhy, tedy z větší dálky.

Jak se zpětně ohlížíš za zápasem s hradeckým kádrem a týmem Plzně?

V duelu proti Hradci jsme hráli opravdu dobře, vyhrávali jsme hodně osobních soubojů, měli jsme parádní hru dozadu i dopředu. Prakticky jsme v tom zápase neudělali moc chyb. S Plzní jsme si to prohráli sami. Není možné, abychom měli devět vyloučení za zápas. Stojí nás to hrozně sil, protože přesilovky budou rozhodovat zápasy.

Postřehla jsem po skončení zápasu, že vám do kabiny Honza Marcinko donesl sladkou odměnu. Máte v kabině nový pozápasový rituál?

Rituál to určitě není. Abych popravdě řekl, tak ani nevím, za co to Honza Marcinků (Ján Marcinko) přinesl. Ale bylo to výborný.

Příští týden hrajete v Hradci Králové a v sobotu hostíte doma Plzeň. Budete něco měnit na vašem herním systému?

Věřím, že se připravíme na oba týmy perfektně a urveme zase nějaké body. Musíme hlavně dávat pozor na disciplínu, protože jak jsme viděli v Plzni, přesilovky rozhodují zápasy. Chtěli bychom tímto pozvat všechny na sobotní zápas v Třinci. Hostíme indiány, dorazte se podívat na výborný hokej. Začínáme v 17:00 v Mini WERK ARENĚ.