Junior Kozlík: Snažím se dělat maximum pro tým

05.02.2024 · Martina Sikorová
Třinečtí junioři se před reprezentační přestávkou rozehráli do velké formy a ve třech venkovních zápasech urvali hned sedm bodů. Na uplynulý týden navíc jen tak nezapomene útočník Matěj Kozlík, který se v pátečním zápase na ledě Jihlavy blýskl neskutečnými osmi body!

Tři zápasy. Šest gólů, šest nahrávek. Juniorský útočník Matěj Kozlík má za sebou skoro až neuvěřitelný týden. “Snažím se dělat maximum pro tým a vítězství a vím, že se ode mě góly a nahrávky očekávají. Samozřejmě je to i zásluha spoluhráčů, vypíchl bych Šiliho (Tomáš Šilar). Sedíme si na ledě i mimo něj. Je radost s ním hrát, víme o sobě i poslepu.”

Ale pojďme popořadě. Poslední týden před reprezentační přestávkou odstartovali junioři na ledě regionálního rivala, kde si poměrně rychle vypracovali pětibrankový náskok a nakonec zvítězili 5:1. Matěj Kozlík si v zápase připsal jeden bod, v čase 14:16 se podílel na vítězné trefě Miroslava Holinky. “Derby je vždy nevyzpytatelné, jak se říká, nemá favorita. Ale musím říct, že se nám zápas celkem povedl. A jsem rád, že jsme vyhráli.”

Pokud se ptáte na to, jak třinecký útočník stihl ve zbývajících dvou zápasech nastřádat jedenáct bodů, odpověď najdete v tom pátečním. K němu vyrazili Oceláři do Moravských Budějovic, kde Jihlavu smetli dvanácti góly. “Myslím si, že nám to sedlo celkově od začátku zápasu. Byli jsme lepším týmem na ledě a výsledek je toho důkazem. Doufám a věřím, že lidi, kteří vážili cestu do Moravských Budějovic, se hokejem bavili.”

Vydatnou mírou se na demolici Jihlavy podílel právě Matěj Kozlík, který si den po svých 20. narozeninách nadělil hned osmibodový večer. O čtyři góly se třinecká pětapadesátka postarala sama, na další čtyři nahrála spoluhráčům. “Něco už jsem zaslechl po zápase, že to bude drahé, ale přesnou částku ještě nevím. Abych řekl pravdu, něco podobného jsem dlouho nezažil. Vím, že čtyři góly jsem dal naposledy v 8. třídě, když jsem byl v Havlíčkově Brodě, ale to je tak vše. Možná ještě někdy ve 4. třídě, když zápasy končily vysokým výsledkem.”

Venkovní sérii pak Oceláři zakončili na ledě Brna, kde se sice rychle ujali vedení, situaci jim pak ale výrazně zkomplikovala polovina zápasu. V ní Třinec inkasoval dva slepené góly během 38 sekund. “Mrzí to hodně, ale je to hokej. I to se stává. Musíme se z toho poučit, abychom chyby neopakovali v play off.”

Třinečtí mladíci se ovšem Brně nevzdali ani za stavu 1:3 a zápas nakonec dotáhli až do prodloužení, ve kterém byl šťastnější soupeř. Matěj Kozlík si ze zápasu odnesl další tři body (2+1). “Myslím si, že bod z Brna je dobrý. Akorát škoda, mohly být minimálně dva. Zasloužili bychom si je. Ale jak říkám, bod bereme, jelikož Kometa doma skoro žádné body neztrácí. Cenný určitě je.”

Juniorskou extraligu teď na necelé dva týdny přeruší reprezentační přestávka, do akce se svěřenci trenéra Reného Muchy znovu vrátí v pátek 16. února. A začne jít do tuhého. “Pauza určitě přijde vhod, zápasy jdou rychle po sobě, takže se hodí. Odpočineme si a dobře potrénujeme, abychom splnili cíl, který jsme si před startem nadstavby dali. A tím je postoupit z co nejlepšího možného místa, abychom měli volno a vyhnuli se osmifinále. A případně mohli začínat co nejvíc sérií doma.”