Junior Hrůzek: Před play off budeme chtít zlepšit defenzivní činnost

28.02.2023 · Šárka Kolková
Junioři o víkendu stanovili nový mládežnický rekord klubu, když si na své konto připsali třinácté vítězství v řadě. Jako zastupující kapitán tým do zápasů vedl Filip Hrůzek, který je s 29 body nejproduktivnějším obráncem třineckého týmu.

Filipe, jak vypadaly zápasy proti Hradci a Pardubicím z tvého pohledu?

Zápas s Hradcem jsme měli pod kontrolou, snažili jsme se hrát více odzadu a jednoduše. V závěru utkání sice přišla víceméně dvě oslabení po sobě, ale ty se nám podařilo ubránit a do toho vstřelit třetí gól. Do zápasu s Pardubicemi jsme nastupovali v jiné sestavě než obvykle. Chyběli hráči, kteří pro nás bývají rozdíloví, co se týče hry dopředu a Tonda Kareš, který je zase neskutečně platný v obranné činnosti. I tak jsme ale dokázali, že náš tým má sílu a podařilo se nám vyhrát. Jednoduchým, ale účinným hokejem.

V minulých kolech jste několikrát inkasovali jako první, tentokrát jste šli do vedení v obou zápasech vy. Mluvili jste o tom v kabině?

Ne, o tomhle v kabině řeč nebyla. Každý zápas je jiný, občas se nám začátek povede lépe, občas hůře. Nic se na tom pro nás nemění, snažíme se hrát pořád stejně.

Proti Mountfieldu HK jste vstřelili dvě ze tří branek v oslabení, celkově jich máte už dvanáct. Čím to je, že se vám v oslabení daří dávat tolik gólů?

Ani bych neřekl, že máme tolik branek. Možná to může být tím, že se na každý zápas specificky připravujeme na videu a jsme na soupeřovy přesilovky nachystání. Víme, jak máme bránit.

I proti Pardubicím jste vyhráli 3:1, průběh zápasu byl ale jiný. Dynamo na vás vletělo, první gól jste ale dali vy. Jak moc to bylo důležité?

Sřelecky jsme se proti Pardubicím v posledním zápase hodně trápili. Na jedinou branku, která tenkrát padla, jsme se dost nadřeli. Bylo jedině dobře, že se nám ji tentokrát podařilo vstřelit už v první třetině, a navíc přidat ještě jednu z přesilové hry.

Jak moc vás mrzí, že se v závěru nepodařilo udržet čisté konto pro brankáře Klimka?

Hodně nás to mrzelo, protože Kuba Klimek dlouho nechytal. Tohle by byl pro něj určitě snový návrat do brány. Také si ale myslím, že si z toho nemusí nic dělat. Celý zápas chytal neskutečně, nulu si rozhodně zasloužil. Po zápase pak aspoň dostal v kabině helmu za nejlepšího hráče utkání, kterým rozhodně byl.

Vyhráli jste třináctkrát v řadě a stanovili jste nový mládežnický rekord klubu. Co pro vás takový milník znamená?

To ani nedokážu pořádně popsat, nikdy to nikdo z nás snad nezažil. Na začátku sezony by si asi málokdo dokázal představit, že se nám tohle povede. Hlavně si to nesmíme nechat stoupnout do hlavy a snažit se šňůru potáhnout co nejdál.

Definitivně máte jistý taky postup do play off. S čím půjdete do zbývajících zápasů základní části?

V letošním ročníku máme nejvíce vstřelených gólů, ale taky dost obdržených. Směrem do play-off se budeme snažit zlepšit naši defenzivní činnost, nehnat se tolik dopředu. Hrát trošku s rozmyslem a občas se nehnat tolik do útoku. Samozřejmě se budeme snažit natáhnout naši vítěznou šňůru.

Při absenci Tondy Kareše jsi tým vedl jako kapitán. Mění se tím pro tebe v přípravě na zápas nebo v samotném zápase něco?

Co se týče přípravy na utkání, tak se pro mě nic nemění. V utkání jsem se snažil být víc klidný, protože občas jsem docela horká hlava, ale jinak jsem se snažil nabudit kluky tak, jak to vždycky dělá Tonda.

Tým v posledních dnech sužuje marodka. Jak moc je pro vás důležitý fakt, že dokážete vyhrávat i při absenci několika důležitých hráčů?

Myslím si, že právě tohle byla zkouška, která nám krásně potvrdila jednu věc. Když jsme obětaví a hrajeme tak, jak máme, tak dokážeme porážet kohokoliv. Bez rozdílu v tom, kdo je zrovna na ledě.

V úterý budete hrát na Spartě, kterou jste v letošním ročníku třikrát porazili. Co uděláte pro to, aby se podařilo uspět i počtvrté?

Budeme se určitě snažit hrát jako vždycky. To, že jsme Spartu zatím pokaždé porazili, pro nás nic neznamená. Musíme se zase vyhecovat a podat co nejlepší výkon.

HC Motor České Budějovice