Junior Holinka: Proč bychom to nedokázali otočit i dnes?

06.09.2023 · Šárka Kolková
Svěřenci trenéra Reného Muchy vstoupili do nové sezony ve velkém stylu. Ze čtyř zápasů vydolovali jedenáct bodů, jedinou ztrátu zaznamenali v utkání proti Zlínu. V něm předvedli mladí Oceláři velkolepý obrat z 0:4 na 6:5 po prodloužení, dvěma góly se pod něj podepsal Miroslav Holinka.

První zápasy nové sezony jsi ještě musel vynechat. Sledoval jsi, jak se spoluhráčům vede?

Ano, sledoval. Na Kometu jsem se byl podívat a chtěl jsem přijet taky do Jihlavy, ale měl jsem zdravotní prohlídku.

Jaký byl pro tebe návrat zpět po zranění?

Bylo super se vrátit zpátky mezi kluky. Už jsem se nemohl dočkat, až mi doktor dovolí hrát.

Poprvé jsi do zápasového tempa naskočil v Pardubicích. Jaké to bylo utkání?

Já osobně jsem se cítil dobře. Sice šlo vidět, že jsem dlouho nehrál a dělal jsem dost chyb, ale zápas se nám povedlo ukočírovat do vítězného konce.

Co podle tebe o výhře rozhodlo?

Podle mě rozhodlo, že trenéři po první třetině zvedli v šatně trošku hlas. Mezi námi jsme si řekli, že jestli chceme vyhrát, musíme to změnit a ve třetí třetině se nám to povedlo urvat.

Pojďme k utkání se Zlínem, ve kterém jste poměrně rychle prohrávali už 0:4. Co stálo za špatným začátkem?

Úvod byl zajímavý. Na střely to bylo sice 20:6 pro nás, ale prohrávali jsme 0:4. Nedávali jsme šance, které měly skončit gólem a podcenili jsme obranné pásmo, kde jsme nechali samotného gólmana Adama Černého, kterému jsme vůbec nepomohli v jeho prvním startu za Třinec.

Díky čemu jste se nakopli a předvedli parádní obrat?

Nakopl nás první gól a potom jsme si řekli, že jsme minulou sezonu otáčeli mnohem těžší zápasy, než byl tenhle. Tak proč bychom to nedokázali i dnes? A nakonec se to povedlo v prodloužení.

Ty jsi přidal dvě branky, cítíš se tedy po střelecké stránce dobře?

Je hezké, že mi to tam spadlo, ale vím že na zakončení musím ještě pořádně zapracovat, protože po dvou měsících nic nedělaní to ještě není ideální.

Na čem všem bys chtěl ještě zapracovat?

Jak už jsem se zmínil, chtěl bych určitě zapracovat na zakončení v rychlosti. Také se vracím do posilovny, kde musím dohnat všechno, co jsem kvůli zranění ztratil, protože jsem přišel o polovinu letní přípravy.

Ve čtvrtek budete hrát v Přerově, v sobotu přivítáte Vítkovice. Jaké čekáš zápasy?

Do Přerova se moc těším. Sice to bude těžký zápas, ale rád se zase uvidím s bývalými spoluhráči. V sobotu derby a ještě k tomu doma, taky sice těžký soupeř, ale kdo by se netěšil? (úsměv)