Jonáš Jobánek: Každý z kluků se obětoval a dal do toho všechno

30.03.2022 · Šárka Kolková
Svěřenci trenéra Muchy vyhráli pátý rozhodující duel v Mladé Boleslavi a postoupili do semifinále. I přesto, že Bruslaři vedli, junioři Ocelářů dvakrát vyrovnali a nakonec zvítězili 6:3. Jejich soupeřem budou Bílí Tygři z Liberce, ale Jonáš Jobánek si z toho těžkou hlavu nedělá.

Třinecký kádr odjel do Mladé Boleslavi, aby tam odehrál rozhodující utkání série. Buď a nebo... "Z celého týmu již od rána byla cítit velká namotivovanost, kterou soupeřovy dva rychlé góly paradoxně podpořily. Každý věřil, že i přes nepříznivé skóre vyhrajeme, a to se také projevilo na ledě. Více jsme se do hry ponořili a začali soupeře přehrávat. Každý z kluků se obětoval a dal do toho všechno," prohlásil Jonáš Jobánek. Oceláři mohli sérii ukončit již v neděli, ale Bruslaři zabrali, vyhráli 7:0 a vynutili si rozhodující zápas na vlastním ledě. "V neděli se nám ze začátku zápasu vyskytlo ve hře pár chyb a soupeř je dokázal potrestat. Boleslav se tím dostala na koně a hrálo se jí jednodušeji. Nám se na hokejky naopak lepila smůla a neproměnili jsme šance, které jsme si vytvořili. V tomto duchu se odehrával celý zápas,” řekl ke čtvrtému duelu série.

Jonáš svému kádru v klíčovém zápasu série velmi pomohl, protože vstřelil kontaktní gól na 1:2 a štěstí mu šlo naproti. "Celá akce začala u zodpovědné hry v obranném pásmu, kde jsme rychle rozehráli a přečíslili soupeře. Oskar (Haas) mi dal přihrávku do prostoru za obránce domácích. Puk jsem dojel v mezikruží a jelikož jsem byl lehce z osy a všimnul jsem si, že jedeme dva na jednoho, tak jsem po lehkém naznačení střely posílal puk zpátky Oskarovi. Do přihrávky se smolně nachomýtl boleslavský obránce a srazil si puk do odkryté brány," svěřil se.

Pro Jonáše jde o první semifinále v roli juniora. "Určitě jsem velmi rád, jak za sebe, tak i za ostatní kluky. Máme kvalitní tým a hlavně dobrou partu, která letošní ročník odbojovala. S tím, že jsme v semifinále a čekají nás těžké zápasy si hlavu nedělám. Náš tým do nadcházející série dá určitě všechno. Sezona nezačala podle našich představ, ale dokázali jsme se ze špatných výsledků otřepat a začali hrát dobrý hokej. Vedení přivedlo hráče, kteří dobře zapadli a zvýšili konkurenci. Trenéři pozměnili tréninky a nastolili řád, který nás pozvedl," pověděl Jobánek. Řeč také přišla na hlavní tým, který v neděli vyzve pod Javorovým v rámci semifinále právě Mladou Boleslav. "Se spoluhráči zápasy A-týmu samozřejmě sledujeme. To, že hrají také proti Boleslavi je zajímavá náhoda. Věřím, že si s nimi stejně jako minulý rok poradí a postoupí do finále," sdělil útočník, který se v tomto ročníku objevil v hlavním kádru a načerpal zde zkušenosti.

Junioři se také patřičně zamaskovali a jejich tváře zdobily klubové barvy. "Někdo z kluků přinesl v sobotu do šatny červené a černé barvy na tvář, tak jsme je použili. Po víkendu jsme se shodli, že by bylo lepší použít správné barvy klubu, tak se pořídila bílá barva," řekl na závěr Jonáš Jobánek.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice