Jedna výhra schází k mistrovskému titulu

27.04.2019 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Finále vrcholí, bitva o Masarykův pohár v neděli zapíše šesté pokračování. Série se vrací do Třince, hráči s drakem na prsou budou od nedělních 17:20 útočit na zisk historicky druhého mistrovského titulu. Přijďte Oceláře v těžké bitvě podpořit!

Sponzorem nedělního šestého utkání finále Generali play off Tipsport extraligy mezi Oceláři a Libercem je společnost Romtes Service, a.s.

Dosavadní zápasy finále

Do finálového boje o Masarykův pohár lépe vstoupili Oceláři, kteří dokázali zvítězit v úvodní bitvě. Hráči s drakem na prsou v cestě za prvním úspěchem využili dvě početní výhody a vyhráli těsně 2:1. Branky Slezanů vsítili Erik Hrňa a Petr Vrána. Bílí Tygři ale dokázali ve druhém duelu odpovědět a srovnat stav série. Oceláři opět využili jednu početní výhodu, na tři liberecké branky to však bylo málo.

Pod Javorovým série pokračovala třetím a čtvrtým duelem. Ve třetím klání hráči s drakem na prsou nedali Bílým Tygrům šanci, byť do konce druhé třetiny prohrávali o jednu branku. Aktivní hra po celých šedesát minut se Ocelářům vyplatila a Slezané čtyřmi brankami otočili duel na svou stranu. Čtvrtá bitva byla vyrovnaná, o něco navrch měli opět Oceláři. Z vítězství se tentokráte radoval soupeř, který uzmul zápas v prodloužení.

Ještě delší byl pátý zápas, který doběhl až do času 86:11. Oceláři nejprve přečkali tlak Liberce a ve druhém nastavení pak rozhodli o své třetí výhře. Životní trefu zaznamenal Ondřej Kovařčík, pro něhož to byl vůbec první bod v celém play off. Oceláři se tak do WERK ARENY vracejí s mistrovským mečbolem a již v neděli mohou získat mistrovský titul!

18. dubna 2019: Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 37. Redenbach – 8. Hrňa (M. Doudera, Martin Růžička), 38. P. Vrána (Marcinko, M. Doudera).

19. dubna 2019: Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Filippi (M. Kvapil), 29. L. Hudáček (Lenc), 58. Vlach (L. Krenželok, Šmíd) – 38. Marcinko (Martin Růžička).

22. dubna 2019: HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 36. Cienciala (Galviņš, Hrubec), 39. Martin Růžička (P. Vrána, Marcinko), 42. Adamský (Svačina), 58. Polanský (Svačina) – 10. Kvapil.

23. dubna 2019: HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 1:2 pp. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 58. Cienciala (Roth, Dravecký) – 37. Lenc (Kvapil, Redenbach), 75. Havlín (Birner).

26. dubna 2019: Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 2:3 pp. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Lenc (Ševc, Havlín), 38. Birner – 23. Hrňa (Dravecký), 53. Werek (Martin Růžička), 87. O. Kovařčík (Chmielewski, M. Kovařčík).

Dáme do toho všechno, hlásí Vladimír Dravecký před šestou bitvou

Jak bys zhodnotil páté finále?
Jsme velmi rádi, že se nám podařilo vyhrát. Myslím, že je to velmi důležitý krok do dalšího průběhu série. Užijeme si výhru a něco si k tomu povíme. Je super, že jsme trenérovi dali dárek k narozeninám.

Jak jsi viděl trefu Erika Hrni?
Bylo tam už druhé zakázaní uvolnění, viděl jsem, že na mě obránce trošku vyjel. Tak jsem se ještě kousnul a přebruslil ho. Potom jsem si všiml, že tam ten obránce padl, tak jsem ho chtěl přehodit – a Erik to pak parádně trefil. Od nás tam byl skvělý drajv do brány.

Prodloužení se ale od úvodu nevyvíjelo dobře, že?
Místy nás zatlačili, ale dobře jsme to odbránili a ve druhém prodloužení se hra vyrovnala. My věřili, že nakonec ten gól dáme. Ve druhém prodloužení jsme měli víc šancí než soupeř a myslím, že jsme rozhodli zaslouženě.

Co očekáváš od šesté bitvy?
Je to finále a hraje se až do konce. Podařilo se nám to už víckrát otočit, takže to umíme. Teď se musíme připravit na neděli. Bude to pro nás jako každý jiný zápas. Samozřejmě do toho dáme všechno, abychom nakonec byli úspěšní!

Bilance doma/venku 8 zápasů, 5/3, skóre 22:15 7 zápasů, 4/3, skóre 14:16
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 6-1-1-2, skóre 27:18 10 zápasů, 4-1-3-2, skóre 23:21
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 1 výhra 1 prohra
Lídr bodování Martin Růžička 17 (7+10) Michal Birner 13 (7+6)
Nejlepší střelec Martin Růžička 7 Tomáš Filippi 7
Nejlepší nahrávač Martin Růžička 10 Martin Ševc 11
Nejproduktivnější obránce Milan Doudera 7 (1+6) Martin Ševc 11 (0+11)
Nejtrestanější hráč Jiří Polanský 34 Jaroslav Vlach 46
Nejlepší v +/- David Musil +8 Jan Ordoš +7
Vítězné góly Martin Růžička 3 Petr Jelínek, Jaroslav Vlach oba 2
Góly v přesilovce Erik Hrňa, Martin Růžička oba 3 Tomáš Filippi, Michal Birner oba 4
Body v přesilovce Martin Růžička 7 (3+4) Marek Kvapil 8 (1+7)
Zblokované střely Vladimír Dravecký 25 Jaroslav Vlach 26
Brankáři Šimon Hrubec 16 z. – 11/5, úsp. 92,71 %, prům. 1,92 g/z, 1 SO Roman Will 16 z. – 10/6, úsp. 93,06 %, prům. 1,81 g/z, 0 SO