Je to velká psychická úleva, říká po výhře Martin Adamský

02.03.2012 · Martin Stebel
Dobrá práce, pánové! Druhé utkání na zlínském kluzišti zvládli Oceláři lépe. Své protivníky dokázali přetlačit po dramatu samostatných nájezdů 4:3. O třetí trefu hostů se zasloužil Martin Adamský, jenž se naposledy brankově prosadil v listopadu minulého roku. Plavovlasý křídelník byl zvolen nejlepším hráčem Slezanů. O zápasové dojmy se s redakcí klubového webu podělil rovněž neúnavný matador Václav Varaďa.

Po zápase zářil u hostující šatny jako slunce, ale jeho tradičně široký úsměv měl racionální příčinu. Naposledy se totiž v soutěžním utkání trefil 6. listopadu 2011. Poté jej zranění vyřadilo na téměř dva měsíce ze hry. Svou branku si schoval na vhodné období: "Každý zápas máme za úkol tlačit se do branky hlava-nehlava. Viděl jsem Hanziho, jak hází puk mezi kruhy, byl jsem tam osamocen a stačilo jen vhodně nastavit čepel. Takové akce zkoušíme občas na tréninku a jsem rád, že tentokrát to byl gól. Velkou zásluhu má Petrovka, jeho nahrávky mají vždy oči," popisuje akci v čase 19:57 a zároveň kvituje rozhodující podíl svého kolegy.

Oceláři odehráli velice solidní úvodní třetinu, kdy svému sokovi nastříleli hned tři branky. Byl to značný kontrast oproti prvnímu duelu, kdy za záda Horčičky nedostali jediný kotouč: "První třetina nám hodně pomohla, dodala nám sebevědomí. Tři góly soupeře trochu srazily do kolen, pokud tým inkasuje branku do šatny, není to nic s medem. Zlín ale dokázal zareagovat. My jsme si svou dávku smůly vybrali před koncem, kdy jsme v předposlední minutě inkasovali. Nájezdy jsou loterie a tentokrát se štěstí usmálo na nás. Tahle výhra nás moc těší, nechtěli jsme tady dvakrát prohrát. Je to velká psychická úleva."

Po čtvrteční konfrontaci je tedy série nerozhodná a víkendové odvety se budou konat ve Werk aréně: "Pokud bychom jeli zpátky do Třince za stavu 2:0 pro Zlín, bylo by to psychicky i fyzicky velmi náročné. V domácím prostředí musíme minimálně jednou uspět, ale pochopitelně lepší by byly dvě výhry. Neradi bychom se do Zlína znovu vraceli. Myslíme ale jen na sobotu, nekoukáme dál, musí nás zajímat jen nejbližší zápas. Vložíme do něj veškerou energii a možná se nám podaří získat mečbol."

Václav Varaďa: Doufejme, že o víkendu necháme na ledě vše!

Takového borce by si do vyřazovacích bojů přál asi každý tým. Václav Varaďa znovu potvrdil, že play-off je jeho oblíbená část sezony. Nevypustil jediný souboj, žádný kotouč pro něj nebyl předem ztracený, burcoval spoluhráče. Přesto se na začátku prodloužení podle verdiktu sudího dopustil prohřešku proti pravidlům a nabídl tak Zlínu početní výhodu: "Myslím si, že faul to nebyl. Soupeř to zahrál velice chytře, odstavil mě za brankou od puku, upadl jsem na led a on přepadl skrz mé tělo. Rozhodčí by během prodloužení měl mít větší cit pro hru. Opravdu si myslím, že takové zákroky by se pískat neměly," hodnotí inkriminovaný okamžik.

V prodloužení měli více ze hry žlutomodří. Svěřenci trenérského tandemu Vlach - Turek zle zatápěli, ovšem Peter Hamerlík byl tentokrát bezchybný: "Nehráli jsme žádný vabank, mysleli jsme hlavně na zadní vrátka. Nájezdy jsou nevyzpytatelné, Zlín má velice šikovné hráče, kteří si na tyhle dovednostní soutěže věří. Dnes jim ale Peter nic nedaroval, on byl tím rozhodujícím faktorem, že se tady vyhrálo," akcentuje zásadní přínos slovenského brankáře.

Měření sil mezi Ševci a Oceláři bude pokračovat v sobotu a neděli pod Javorovým, kde hokejisté z Baťova města v aktuálním ročníku už dvakrát zvítězili. Jak prognózuje rutinér s číslem 37 tento dvojzápas?: "Sice se nám letos doma moc nedaří, ale věřím, že tyhle dva zápasy budou pod naší taktovkou. Chtěli jsme ve Zlíně urvat alespoň jedno utkání, což se podařilo. Bylo to po tuhém boji, ale máme bod a před námi jsou ještě minimálně dva zápasy. Doufejme, že o víkendu opět necháme na ledě vše. Máme dostatečně zkušený kádr, který by tuhle situaci měl zvládnout!"

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary