Jan Jaroměřský: Štve mě to, chtěl jsem kluky porazit

18.12.2020 · Martin Stebel
Nic netrvá věčně. Teprve Olomouc ukončila třineckou neporazitelnost v základní hrací době. Oceláři si sice vytvořili výraznou střeleckou převahu, přesto Hanákům podlehli nejtěsnějším rozdílem. Páteční duel hodnotí JAN JAROMĚŘSKÝ.

O prvním "bezbodovém" střetnutí sezony

Byl to těžký zápas na psychiku, hra byla hodně rozkouskovaná. Olomouc hrála obětavě, hrála tak, jako vždy uměla. Jednou to muselo přijít, je to ale škoda. Chtěli jsme tu sérii natáhnout. Dnes to nebyl moc hezký zápas, ale i takové k hokeji patří. Hodně se vylučovalo, někteří hráči se proto nedostanou pořádně do tempa. Občas to byla trochu plácaná, někdy sekaná. Prohra mrzí, ale gratulace hostům, kteří si to ubojovali. Už kdysi tak Olomouc hrávala, ještě v době, kdy jsem tam býval. Je to nepříjemný styl, dnes jsou šťastnější oni. Když nedáte gól, nemůžete vyhrát.

O důležitosti úvodní trefy

Dlouho se čekalo na první gól, bohužel ho dala Olomouc. Pokud by se nám povedlo skórovat třeba během přesilovky, mohl se zápas vyvíjet jinak. Musíme vydržet psychicky, protože rozhoduje jeden gól. Opticky jsme měli víc ze hry, ale hokej se hraje na góly. Dost zápasů jsme zvládli těsně uhrát, ale někdy musela prohra přijít.

O nepříjemné hře hanáckého soupeře

Olomouc si za výhrou šla. Měla dobře přečtené naše přesilovky. Výsledek 0:1 je asi nejkrutější, jaký může být. Nepřekvapilo mě, jak oni hráli. Konečně jsem poznal, jak je jejich hokej pro soupeře nepříjemný, jak těžké je dobývat branku. Olomouc hrála ten svůj hokej, který jí přinášel úspěch. Samotného mě to dost štve, chtěl jsem kluky porazit. Bohužel dnes nám chybělo kousek štěstíčka. Občas to skákalo kolem brankoviště, puk se tam divně kutálel. Je to krutý výsledek.

O výkonu bývalého spoluhráče Branislava Konráda

Braňo se na tyto zápasy vždy uměl výborně připravit. Občas se tam válel, ale vždy ho to nějak trefilo, štěstí přeje připraveným. Nezbývá mi, než mu pogratulovat. Nám pro změnu přeju, abychom dali soupeřům příště o jeden gól víc my. V pondělí nás čeká ještě jeden zápas před Vánocemi, tam to musíme napravit, nedá se nic dělat.