Jakub Matyáš: Jsem vděčný za každou minutu, kterou mohu u Ocelářů odehrát

18.08.2016 · Martin Stebel
Konfrontace extraligového účastníka s nováčkem první ligy nevyzněla pro favorita výsledkově ani herně podle představ. K těm lepším prvkům, které bylo možno ve hře Ocelářů vysledovat, byl projev JAKUBA MATYÁŠE. Urostlý bek se pokusil v útrobách frýdecké haly Polárka hledat příčiny neúspěšného představení svého týmu.

Kubo, v čem ty osobně spatřuješ důvody dnešní horší hry? Trenér Kýhos už naznačil, že mohlo dojít k podvědomému podcenění. Souhlasíš?

Myslím, že kus pravdy v tomto tvrzení bude. Zápas nebyl z naší strany optimální. Jako favorit jsme měli ukázat daleko lepší hru, hlavně směrem do útoku jsme předvedli docela matný výkon, nevyužily se dobré šance. Chyběl nám větší tlak do branky, scházela častější střelba, bez toho nejde dát gól. Nedělal bych z toho ale katastrofické závěry, byl to jen přátelák, do ligy jde hodně věcí vyladit.

Zřejmě se shodneme, že je zapotřebí vyzvednout nasazení a urputnost domácího mužstva...

Frýdek hrál odvážně, bez respektu, byli zdravě agresivní, měli dobrý přístup, zkoušeli často střílet, vytvářeli si šance, nepouštěli nás do přečíslení, jejich hru je třeba určitě pochválit. Dnes předvedli bojovnost, nasazení. Bylo znát, že ti kluci se chtějí ukázat v nejlepším světle.

Během play-off jsi partnerskému klubu pomáhal postoupit do první ligy. Většinu týmu tedy znáš. Proběhlo nějaké hecování?

Něco málo před zápasem bylo, trochu jsme se hecovali při rozbruslení, ale jen tak lehce. Během utkání ovšem nemůžeme kamarádit, je to soupeř jako každý jiný.

Konkurence v obraně Ocelářů je i letos poměrně velká. Jak prognózuješ své šance? Ve kterých směrech ještě vidíš rezervy?

Měl bych zapracovat na bruslení, na rychlejší rozehrávce. Konkurence je opravdu velká, budu se prát o šanci. Jsem vděčný za každou minutu, kterou mohu v ocelářském dresu odehrát. V tréninku makám na sto procent, snažím se odvádět maximum, ale konečné rozhodnutí je vždy na trenérech. Věřím ale, že extraligovou šanci letos dostanu.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary