Hrdina Hamerlík: Hlavní dík patří spoluhráčům!

15.04.2015 · Daniel Ježek
L i t v í n o v - Výborná práce! Oceláři ve třetí zápase finále museli bezpodmínečně zvítězit, aby se udrželi ve hře o mistrovský titul. A to se Slezanům povedlo! Hlavním strůjcem těsné výhry 1:0 byl gólman Peter Hamerlík, který pochytal všech sedmadvacet střel soupeře! Skvělá práce, Peter!

Gratulace k nule. V play-off jste nastoupil do druhého zápasu. Jak těžké na psychiku to pro vás je?
„Není to jednoduché, ale kluci mi hodně pomohli. Navíc už mám dost let na to, abych to v pohodě zvládl a dokázal se na ten zápas připravit. Hoši ale odvedli výbornou práci. Blokovali střely, výborně se vraceli do obrany. Navíc jsme Litvínov nepouštěli k přesilovkám, ani do brejků. Hlavní dík proto patří jim.“

Litvínov dnes nedostal tolik přesilovek, byl to hodně důležitý faktor?
„Když se podíváme na první dva zápasy, tak ze šesti gólů jsme pět dostali v oslabení. Je to jeden z klíčových bodů, není ale jediný. Jak už jsem řekl, kluci hráli skvěle. Když jim nebudeme nabízet tolik přesilových her, tak to i nadále bude v pohodě.“

Když tedy pomineme jejich přesilovky, co pro vás v zápase bylo nejtěžší?
„Hodně to tam skákalo, přeci jen led kvůli horku nebyl až tak kvalitní. Proto každá střela může být nebezpečná. Hodně pokusů jsem ani neviděl, spoluhráči to ale pokaždé zblokovali. V play-off může být každý puk nebezpečný, vedli jsme jen o jednu branku, proto to bylo hodně těžké.“

Třineckým fanouškům muselo hodně zatrhnout v poslední minutě, viděl jste vůbec to nahození?
„Nahození jsem viděl, věděl jsem, že to poletí vedle brány. Jediné, co by mě mohlo překonat, byla nějaká teč. Ale puk jsem celou dobu viděl, proto jsem to jen kontroloval. Pro brankáře platí jedno pravidlo, a to že nemáme sahat na to, co neletí do brány. A toho jsem se držel.“

Je střídání brankářů hlavně z důvodu nového impulsu pro tým? Nebo chcete nechat oddechnout Šimona?
„Tohle je spíš otázka na trenéry, jakou že to vlastně mají taktiku, případně jasný plán pro ten daný zápas. Pro mě je důležité, abych svým výkonem co nejvíc pomohl klukům vpředu. Jediné, na co se soustředím, je dovést zápas ke zdárnému konci. Jestli zítra budu chytat já nebo Šimon, to záleží na trenérech.“

Váš vztah se Šimonem je až neskutečný...
„Hokej je týmový sport, není to žádný tenis. Každý musí k tomu vytouženému úspěchu přidat svůj díl. Když se to povede, tak můžeme vyhrávat. Taková je prostě moje pozice, já jsem ji bez problémů přijal. Se Šimonem máme skvělý vztah, tam není třeba vůbec nic řešit.“

Na jedné lodi, s jediným cílem!

HC Motor České Budějovice