Hrát v takovém týmu vám dodá sebevědomí, hlásí Josef Kořenář

26.08.2020 · Martin Stebel
Odveta čtvrtfinále turnaje Generali Česká Cup sice nedopadla pro Oceláře vítězně, ale v součtu dvou zápasů si extraligoví mistři bez obtíží pohlídali postup do semifinále (1. a 8. září). Povedenou premiéru v ocelářském týmu absolvoval mladý brankář JOSEF KOŘENÁŘ. Paradoxně zrovna ve WERK ARENĚ v lednu 2018 zažil v jihlavském dresu extraligový debut.

Jaké jsou první dojmy z nového angažmá?

Je to tady super, neskutečné zázemí. Myslím, že jedno z nejlepších v Česku. Jsem moc rád, že tady mohu být, zatím opravdu paráda. Myslím, že to je sen snad každého, zahrát si za Třinec. Je to v rámci Česka TOP tým. Ještě asi před deseti dny bych nepomyslel, že tady mohu hrát.

Spekulovalo se o zájmu mateřské Jihlavy. Co nakonec rozhodlo pro Oceláře?

Byl jsem z toho docela překvapený. Měl jsem opravdu jít do Jihlavy, ale tam to nedopadlo. Trenér jihlavských gólmanů se nakonec dovolal panu Kamešovi. Shodou okolností prý z Třince měli taky volat a vyptávat se na mou osobu. V Jihlavě pro mě údajně nebylo místo, tak jsem v extraligovém týmu. Všechno zlé je k něčemu dobré.

Premiéra nedopadla vítězně, ale vlastní výkon můžeš hodnotit kladně, že?

Nebyla výhra, tak spokojenost nemůže být stoprocentní. Musím ale říct, že jsem snad pět měsíců nechytal a nebylo to tak hrozné. Kluci mi pomohli, většinou se hrálo na polovině soupeře. První třetina nebyla pro mě vůbec dobrá, měl jsem snad jen tři zákroky. Ve druhé ale něco bylo, puk jsem si už ohmatal.

Nastupuješ v zámořské AHL o které se soudí, že je to soutěž, ve které je hokej docela rozháraný, neučesaný. Jak v tomto kontextu na tebe zatím působí konfrontace extraligových týmů?

Už z toho zápasu jsem vycítil, že tady je větší zkušenost. I když jsme nehráli v nejsilnější sestavě, tak byla cítit kvalita. Hrát v takovém mužstvu vám dodá sebevědomí. Je to lepší než hrát v týmu, kde to občas někdo v útoku zapomene a je z toho brejk.

Jak dlouho bys v ocelářské organizaci mohl působit?

Pokud by se AHL nerozjela, nevím, co by se dělo. Mělo by se začít v prosinci. Jinak ale platí, že bych tady měl být zhruba do půlky listopadu, kdy začne kemp. Teď ale myslím jen na Třinec.

Odehrané v 17:00 | Muži