Odveta GČC: Oceláři krok od brány semifinále

25.08.2020 · Martin Stebel
Ve středu pokračuje vyřazovací fáze turnaje Generali Česká Cup. Třinečtí hokejisté učinili v úvodním střetnutí zásadní skok k postupu do semifinále. Do odvety proti Mountfieldu vstoupí s velice nadějným šestigólovým polštářem. Středeční utkání bude ve WERK ARENĚ zahájeno v sedmnáct hodin a také tentokrát nebude scházet přímý přenos na HokejkaTV.

Mountfield Hradec Králové

Na pondělní duel budou chtít hráči z klubu zpod Bílé věže rychle zapomenout. Postup mezi elitní turnajovou čtyřku se jeví jako nereálná utopie, přesto se ale dá předpokládat, že Hradec bude chtít nelichotivý dojem napravit: "Nedařilo se nám vůbec nic. Nevím, co bych víc k tomu řekl. Akorát ve třetí třetině jsme měli nějaké šance, ale Třinci tam spadlo, na co sáhl. Byly tam situace, kdy jsme se do utkání mohli vrátit, ale dělali jsme zbytečné fauly. Třinec má dlouhé roky výborné přesilovky, dostali jsme soupeře na koně a pak už měli Oceláři pohodu," popisoval příčiny neúspěchu v prvním měření sil útočník Jakub Sklenář.

V podobném duchu se na hradeckém webu vyjadřoval také asistent hlavního trenéra Daniel Branda. Toho sice výkon domácích hrubě nepotěšil, ale zároveň neztrácí víru v lepší zítřky: "Dneska se všechno sesypalo, nešlo nám vůbec nic. Nevím, co bych víc k tomu řekl. Akorát ve třetí třetině jsme měli nějaké šance, ale Třinci tam spadlo, na co sáhl. Bohužel takové zápasy jsou. Nedá se nic dělat, musíme se připravit na utkání v Třinci a vyhrát tam."

Sestava Mountfieldu v předchozím utkání: Mazanec (Lukeš) – Nedomlel "A", Zámorský, Jank, Čáp, Šalda, F. Pavlík "A", Gaspar – Chalupa, Sklenář, Smoleňák "C" – Kevin Klíma, V. Růžička ml., Kelly Klíma – Perret, Koukal, Jergl – R. Pavlík, Lev, Pilař.

Z kabiny Ocelářů

Svěřenci hlavního kouče Václava Varadi východočeského soka na jeho ledě téměř až zesměšnili. Drtivý triumf očividně potěšil a dal vysoké procento naděje na účast v semifinále. Stále je ale nutno mít na paměti, že současné dvojutkání je teprve v poločase. Navzdory tomu, že Oceláři se vrátili z Hradce Králové až před půlnoci, v úterý dopoledne se už znovu na domácím kluzišti velmi pilně připravovali. Před středečním duelem se logicky nabízí otázka - jakou sestavu trenéři tentokrát zvolí? Poskytnou některým oporám s vědomím šestigólového náskoku volno?

První utkání nedohrál Filip Zadina. Talentovaný útočník přiznal drobný zdravotní hendikep, ale zároveň vyjádřil přání zasáhnout ve středu do odvety: "Cítil jsem něco z tréninku, ve spodní části těla. Chtěl bych hrát ve středu, tak jsme se s trenérem Varaďou dohodli, že bude lepší, když si odpočinu a budu připravený na odvetu. Máme náskok, i když to taky ve výsledku nic neznamená, dál chceme hrát pořádný hokej, jaký jsme předvedli v Hradci, vyhrát i doma a postoupit dál."

Sestava Ocelářů v předchozím utkání: Štěpánek (Daneček) – Gernát "A", Doudera, Galvinš, Musil, Jaroměřský, Kundrátek, Adámek – Stránský, Vrána "C", M. Růžička "A" – Zadina, Jašek, O. Kovařčík – Chmielewski, Veselý, Raška – Kofroň, M. Kovařčík, Hrňa.

O zápase

Termín utkání: středa, 26. srpna 2020, 17:00

Místo utkání: WERK ARENA, Třinec, Frýdecká 850

Onlajn přenos: onlajny.com

Přímý přenos:HokejkaTV

Systém play-off

Pohárová čtvrtfinále Generali Česká Cupu se hrají podobným formátem jako play-off Ligy mistrů. Celky se utkají systémem doma - venku, přičemž lepší tým ze skupin má výhodu domácího prostředí v odvetě a do semifinále postoupí mužstvo s lepším skóre. Pokud bude po dvou zápasech nerozhodné, bude následovat desetiminutové prodloužení a poté případně nájezdy.

Organizační informace k utkání ve WERK ARENĚ najdete ZDE.

Foto: Stanislav Souček

HC Motor České Budějovice