Hokejisté potěšili návštěvou v domově pro postižené

17.12.2013 · Klub
Velkou radost udělali hráči hokejového klubu Oceláři Třinec klientům střediska Eben – Ezer v Žukově u Českého Těšína. Navštívili je v předvánočním čase, aby si popovídali o hokeji a navíc s sebou přivezli generálního ředitele Třineckých železáren Jana Czudka. Středisku Slezské diakonie předal šek na 25 tisíc korun na vybavení.

Třinecké železárny vydaly u příležitosti 175. výročí jubilejní kalendář na rok 2014, na jeho tvorbě se podíleli zaměstnanci skupiny Třinecké železárny – Moravia Steel svými fotografiemi. Vydařené obrazy beskydské krajiny zachycené objektivem amatérských umělců měly být vydraženy. "Chtěli jsme výtěžek dražby věnovat na dobročinné účely. Nakonec se nám ale unikátní série snímků natolik líbila, že si ji necháme pro reprezentativní prostory v Třineckých železárnách, ale záměr věnovat peníze na dobročinné účely jsme neopustili," uvádí generální ředitel Jan Czudek.

Částka 25 tisíc korun poslouží pro vybavení jednoho se středisek Slezské diakonie, v němž se spojily dvě služby. Nabízí zde domov pro dospělé muže a ženy se středním a středně těžkým mentálním postižením, ale také možnost obnovit si pracovní a sociální návyky v terapeutické dílně. "Pomáháme našim klientům podporu v každodenních situacích, ale motivujeme je také k tomu, aby byli samostatnější a mohli tak zkvalitnit svůj život," říká vedoucí střediska Halina Pientoková. Službu domova využívá 27 lidí, do dílny dochází denně pětatřicet.

Ti všichni měli dnes v úterý 17. prosince možnost popovídat si o hráčských úspěších i neúspěších s některými hráči třineckého klubu. Jakub Orsava, Vladimír Roth a Jakub Kania přinesli do střediska velkou radost. Aby ne, když velká část jeho obyvatel jsou aktivními fandy třineckého hokeje a vidět hráče osobně a nejen z dálky z tribuny hokejového stadionu je pro ně velkým zážitkem.