Generali Česká Cup míří do finiše, mladé Oceláře v úterý otestuje Přerov

17.08.2020 · Martin Stebel
Letní hokejový turnaj s názvem Generali Česká Cup spěje v rychlém tempu k závěru základních skupin. V úterý 18. srpna bude na programu předposlední kolo, v rámci kterého se třinečtí Oceláři představí na ledě přerovských Zubrů. V místní MEO aréně je start naplánován na osmnáctou hodinu. Také tentokrát můžete duel sledovat prostřednictvím přímého přenosu na HokejkaTV.cz.

HC Zubr Přerov

Čtyři zápasy, nula bodů a skóre 3:21. Druhý tým loňské Chance ligy zatím během dosavadních pohárových zápasů nezáří, ale v posledním případě to v podání prvoligisty nebylo vůbec špatné představení. Po třech debaklech (2:7 v Třinci, 0:6 se Zlínem a 1:7 s Vítkovicemi), se tým pod vedením trenéra Kočary naposledy velmi statečně držel v Ostravar aréně, kde domácí zvítězili fotbalově 1:0. A to ještě musíme brát v potaz skutečnost, že Zubrům kvůli zdravotním problémům scházelo mnoho klíčových opor (Krisl, Weintritt, Klimíček, Pšurný, Doležal, Číp, Dostálek, Dvořák, Štefka). Do sestavy tak narychlo putovala i dvojice nových posil, brankář Ondřej Kacetl a obránce Filip Král.

"Odehráli jsme kvalitní zápas směrem do obrany, do útoku jsme toho zase tolik neměli. Škoda, že jsme nevyužili přesilovku pět na tři. Ale co se týče kompaktnosti týmu, byla taková, jakou bychom si představovali i v dalších dvou utkáních. Ondra Kacetl pomohl nejvíce asi psychicky. Ovšem hráli jsme dobře jako tým, těch střel na nás zase tolik nešlo. Co prošlo, Ondra chytil. Dozadu nám pomohl i Filip Král. Hlavně ale musím všechny kluky pochválit za dobře odvedenou práci," těšilo hlavního kouče Vladimíra Kočaru.

Z kabiny Ocelářů

Po třech vítězných pohárových zápasech přišel první nezdar na ledě Zlína. Oceláři si rovněž v Baťově městě vytvořili drtivou střeleckou převahu, ale na talentovaného gólmana Hufa ani jednou nevyzráli. Napravit dojem rozhodně touží v Přerově, kde v případě triumfu mohou slavit postup do čtvrtfinále. Trenérský štáb se už v závěru minulého týdne rozhodl, že pro utkání v MEO aréně poskytne klíčovým tahounům volno a důvěru tentokrát vloží do rukou, nohou a hokejek výrazně omlazeného týmu.

"Mohu potvrdit, že do Přerova pojedeme s mladou sestavou. Vsadíme především na kluky z Frýdku-Místku, protože chceme tyto hráče vidět v pohárovém utkání při plném herním zatížení, chceme vidět, jak to zvládnou. To ale vůbec neznamená, že tam nechceme vyhrát, je to přesně opačně. Jedeme do Přerova s přáním odehrát kvalitní zápas, budeme chtít uspět a zajistit si už před čtvrtečním zápasem s Vítkovicemi postup do čtvrtfinále," prozradil dnes po tréninku asistent trenéra Marek Zadina.

Minulé vzájemné utkání:

HC Oceláři Třinec - HC Zubr Přerov 7:2 (3:1, 2:1, 2:0).

Branky a nahrávky: 6. Kurovský (Chmielewski), 6. Husák (J. Mikúš), 13. Chmielewski (M. Kovařčík, O. Kovařčík), 26. M. Kovařčík (Chmielewski), 39. R. Veselý (Zahradníček, F. Haman), 47. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Chmielewski), 54. Chmielewski (O. Kovařčík) – 4. Štefka (Süss), 22. Süss (Hrabal, L. Forman).

O zápase

Termín utkání: úterý, 18. srpna 2020, 18:00