Finále pokračuje ve WERK ARENĚ, získáme druhý bod?

21.04.2019 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Finálová série mezi Oceláři a Libercem se po dvou duelech na severu Čech stěhuje do Slezska, WERK ARENA bude v pondělí a úterý hostit další dva zápasy. Hráči s drakem na prsou se domů vrátili s jedním získaným bodem, podaří se Slezanům svému soupeři odskočit? Startujeme v 17 hodin!

Sponzorem pondělního třetího utkání finále Generali play off Tipsport extraligy mezi Oceláři a Libercem je společnost Romtes Service, a.s.

Sponzorem úterního čtvrtého utkání finále Generali play off Tipsport extraligy mezi Oceláři a Libercem je společnost První signální, a.s.

Bílí Tygři Liberec

Liberci se vstup do finále nepovedl dle představ, když v úvodním domácím zápase prohrál 1:2. „Oceláři v úvodním utkání vyhráli úplně zaslouženě. Byli lepší, lépe nachystaní, vycvičili nás v jednoduchosti. Takhle to má v play off vypadat. Přesilové hry v play off rozhodují. Osobně se mi nelíbí, jak je hrajeme. Jsme takoví laxní. Soupeř nám ukázal, jak se mají hrát. Jednoduše s tlakem do brány,“ řekl útočník Michal Birner po prvním klání.

Ve druhém klání již Liberec přidal a zvítězil 3:1. Hlavním faktorem libereckého úspěchu byl brankář Roman Will, který pochytal několik vyložených šancí Ocelářů. „Tohle není moje zásluha, ale hlavně kluků. Bez nich bych byl nic. Klobouk dolů před nimi. To možná řada lidí ani nevidí, ale nasazují tam vlastní životy. Padají přede mnou po hlavě do střel, a to nemají výstroj jako já. Prostě neskutečné,“ řekl brankář Bílých Tygrů po druhém duelu.

Severočeši tak budou v Třinci chtít navázat na výkon ze druhého utkání a otočit finále na svou stranu. „Samozřejmě jsem za to rád, ale i kdyby to bylo 0:2, tak se z toho člověk nemůže zhroutit. Máme teď dva dny volna a pak další zápas. To je jediné, co teď řeším,“ dodal liberecký gólman.

Sestava Liberce v posledním zápase: Will – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd, Stříteský, Ševc, Doherty – Lenc, L. Hudáček (C), Birner – Valský, Filippi, M. Kvapil – M. Zachar (A), P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, Redenbach, J. Vlach.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři začali finále v Liberci a domů si přivezli vyrovnaný stav. Hráči s drakem na prsou zvítězili hned v prvním měření sil, když dvěma přesilovkovými trefami rozhodli o své výhře. „Řekli jsme si, že musíme začít od začátku, že si nesmíme dovolit zaváhání jako doma s Plzní. Pak by se to těžko otáčelo. Chtěli jsme hodně napadat jejich beky, udržet je pod tlakem. Myslím, že se nám to dařilo. Druhou třetinu jsme ale začali mít trochu problémy. Začali jsme ztrácet puky, Liberec nás zatlačil, ale zvládli jsme to. Ve třetí třetině jsme se zase vrátili k tomu, co nám přineslo úspěch,“ hodnotil Milan Doudera první bitvu

Ve druhém pokračování se už svěřencům hlavního trenéra Václava Varadi tolik nevedlo. Oceláři doplatili především na nevyužité přesilovky a prohráli 1:3. „Je to o detailech. My o nich víme všechno, oni zase o nás. Je to kolikrát spíš o tom, ke komu se v danou chvíli odrazí puk. My jsme hráli přesně to, co jsme chtěli, možná to chtělo jen víc střílet. Měli o pár šancí víc, čehož využili. Udělali jsme v podstatě jen dvě chyby a dostali z nich dva góly,“ ohlížel se gólman Šimon Hrubec za druhým duelem.

Třinečtí si však z Liberce přivezli velmi nadějný stav, na ledě WERK ARENY tak budou chtít jít do finálového trháku. „Ukázali jsme ale charakter, nezabalili jsme to a nechali tam všechno. Odvážíme si bod, což je dobré. Teď se ukáže, jak zvládneme domácí prostředí,“ dodává maskovaný muž Ocelářů.

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Dravecký, Husák – Martin Růžička (A), P. Vrána, Chmielewski – Hrňa, Marcinko (A), Werek – Svačina, Polanský, Adamský (C) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala.

Dosavadní zápasy finále

Do finálového boje o Masarykův pohár lépe vstoupili Oceláři, kteří dokázali zvítězit v úvodní bitvě. Hráči s drakem na prsou v cestě za prvním úspěchem využili dvě početní výhody a vyhráli těsně 2:1. Branky Slezanů vsítili Erik Hrňa a Petr Vrána. Bílí Tygři ale dokázali ve druhém duelu odpovědět a srovnat stav série. Oceláři opět využili jednu početní výhodu, na tři liberecké branky to však bylo málo. Do Třince se tak finále přesouvá za stavu 1:1.

18. dubna 2019: Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 37. Redenbach – 8. Hrňa (M. Doudera, Martin Růžička), 38. P. Vrána (Marcinko, M. Doudera).

19. dubna 2019: Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Filippi (M. Kvapil), 29. L. Hudáček (Lenc), 58. Vlach (L. Krenželok, Šmíd) – 38. Marcinko (Martin Růžička).

O zápasech

Hrací den: 3. finále Generali play off Tipsport extraligy
Termín utkání: pondělí, 22. dubna 2019, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec