FROZEN CUP 2020 je minulostí, ovládl jej tým z Hradce Králové

16.02.2020 · Dominik Stošek
Je konec. FROZEN CUP 2020 utekl jako voda a mezinárodní turnaj hráčů do dvanácti let má za sebou v pořadí už druhý ročník. Na turnaji si suverénně počínali hráči Hradce Králové, kteří nenašli přemožitele. Třinečtí Oceláři skončili na sedmé příčce. Nejproduktivnějším hráčem turnaje se stal liberecký útočník Jiří Svoboda.

Skupina A (WERK ARENA)

Ve skupině A hrané ve WERK ARENĚ se výsledky počítaly až do posledního zápasu. Hradec, který zde působil, měl jasno. Po třech jednoznačných výhrách postupoval z první pozice, ale zbylé týmy už to tak jednoznačné neměly. Brest, Karlovy Vary a Třinec si po třech duelech připsali stejný počet bodů, rozhodnout tak muselo skóre, které určilo druhého postupujícího. Mohlo se začít slavit v kabině Karlových Varů, které měly ze všech tří týmů nejlepší skóre, a proto společně s Mountfieldem postupovali dál do play off. Pro Třinec a Brest to znamenalo jedno, a to stěhování do Mini WERK ARENY, kde se postupně hrálo o páté až osmé místo.

Skupina B (Mini WERK ARENA)

Skupina B se odehrála v Mini WERK ARENĚ, ve které působili mimo jiné také loňští finalisté HC Olomouc a Bílí Tygři z Liberce. Druhý ročník Frozen Cupu ale přinesl ještě silnější týmy, a nakonec ani Olomouc ani Liberec atmosféru v play off nezažili. Skupinu B ovládl podobně jako Hradec ve skupině A Junosť Minsk, který vyhrál všechny tři zápasy ve skupině. Na druhém místě skončil slovenský HK Poprad, který udolal jak Liberec, tak i Olomouc.

Mini WERK ARENA (Play out)

O páté až osmé místo se hráči utkali na ledě Mini WERK ARENY. Domácí Oceláři zde svedli bitvu s Olomoucí, se kterou odehráli vyrovnanou partii, avšak rozhodly poslední minuty třetí třetiny a Olomouc nakonec vyhrála 7:5. Druhý zápas zde odehrál běloruský HK Brest s Bílými Tygry z Liberce, celek ze severu Čech vyhrál 7:5.

Utkání o 7. místo

V zápase o 7. místo se proti sobě utkali domácí Oceláři a běloruský HK Brest. Utkání mělo podobný průběh jako první střetnutí ve skupině a skončilo také stejným výsledkem. Oceláři porazili Brest 6:2.

Utkání o 5. místo

V boji o konečnou pátou příčku proti sobě nastoupily celky, které ještě před rokem bojovali o první místo. Dramatické utkání mezi Olomoucí a Libercem nakonec došlo až do prodloužení, ve kterém Hanáci rozhodli povedenou brankou a porazili tak Liberec 5:4 po prodloužení.

WERK ARENA (Play off)

Boje o finále se odehrály ve WERK ARENĚ. V prvním semifinálovém duelu Mountfield HK potvrdil svou pohodu a slovenský HK Poprad porazil v poměru 5:3. Podobný scénář se opakoval i ve druhém semifinálovém zápase, ve kterém na sebe narazili Junosť Minsk a HC Energie Karlovy Vary. I tady rozhodl větší klid na hokejkách a Junosť vyhrála 5:2.

Utkání o bronz

V zápase o bronz si to mezi sebou rozdali HK Poprad a Energie Karlovy Vary. Zápas byl velice vyrovnaný a slovenský celek nakonec udolal Energetiky těsně 2:1. Poprad, který loni skončil na sedmé příčce, letos definitivně předvedl mnohem lepší výkon a zaslouženě si na Slovensko odvezl bronzové medaile.

Finále

Ve finále na sebe narazili celky, které po čtyřech odehraných duelech na tomto prestižním turnaji nepoznali chuť porážky. Bylo tedy zřejmé, že turnaj vyhraje neporazitelný tým a už počátku bylo jasné, že se bude jednat o kvalitní podívanou. Hradec Králové byl o gól lepší, vyhrál 3:2 a stal se vítězem druhého ročníku FROZEN CUPU. Junosť Minsk si do Běloruska odvezl stříbrné medaile.