Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Dvakrát ve Werk aréně: potvrdí Oceláři pohodu z druhého zápasu?

29.03.2013 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Semifinálová série se za stavu 1:1 na zápasy přesouvá na led třinecké Werk arény. V sobotu, resp. v neděli uvidí stadion Na Lesní třetí a čtvrté pokračování série mezi Třincem a Zlínem. Třetí klání začíná od sobotních 17 hodin, čtvrtý duel je pak na programu v neděli od 18:15!

Sponzorem sobotního třetího semifinále je společnost Mateja Třinec, s. r. o.

Sponzorem nedělního čtvrtého semifinále je společnost Febe Trade, s. r. o.

Po úvodním zlínském dvojzápase se semifinále mezi Oceláři Třinec a PSG Zlín přesouvá mezi mantinely Werk arény. Ve výhodnější situaci se momentálně nacházejí hráči s dráčkem na prsou, kteří po zisku jednoho vítězství mohou, v případě dalších dvou výher, pomýšlet na mečbol. Jak se bude dál vyvíjet moravskoslezské semifinále, to uvidíme o víkendu! Nenechte si oba duely ujít a přijďte Oceláře podpořit!

PSG Zlín

Zlínští po prvním vítězném klání sehráli mnohem horší partii. Za vše mluví první třetina druhého střetnutí, kterou tým kouče Vlacha prohrál 0:4. Berani nakonec utrpěli první porážku v play-off mezi vlastními mantinely, nyní to jsou oni, kdo musí alespoň jednou uspět na ledě soupeře.

Tým PSG sice prohrál vysoko 2:6, v táboře Zlína si z toho ale nedělají těžkou hlavu. „Vše špatné je na něco dobré. Doufám, že se z toho poučíme. Takový výpadek, že bychom prohráli tak výrazně první třetinu, jsme během sezony neměli. Je to ale play off, každý zápas je jiný a já si myslím, že to bude v Třinci vypadat jinak,“ nechal se slyšet lodivod Ševců, Rostislav Vlach.

Co však Berany zcela jistě trápí, je rozsáhlá marodka. K dlouhodobě zraněným Kubišovi a Horčičkovi se po druhém semifinálovém kání připojila hned čtveřice hráčů. Sezóna s největší pravděpodobností skončila pro nejproduktivnějšího forwarda Zlína – Antonína Honejska. Ten musí absolvovat operaci vykloubeného ramene. Problémy sužují také dalšího nadějného útočníka, konkrétně Petra Holíka.

Nejistý je start i ostříleného Bedřicha Köhlera. Otazník pak visí také nad startem zkušeného beka Martina Hamrlíka. O tom, zda Köhler s Hamrlíkem zasáhnout do víkendových duelů, se rozhodne před startem sobotního klání.


Petr Čajánek, kapitán Zlína, který byl s šesti body v základní části nejproduktivnějším hráčem vítěze Prezidentského poháru v zápasech s Třincem, prozatím svému týmu v sérii s Oceláři moc nepomohl. Zatím si nepřipsal jediný bod, navíc se zejména ve druhém utkání věnoval spíše diskuzím s rozhodčími než ofenzivní produkci.

Z kabiny Ocelářů

Slezané si po úvodní prohře 1:3 spravili chuť, když druhé klání, hrané na Zimním stadionu Luďka Čajky, zcela ovládli a po zásluze zvítězili 6:2. To Třinecké staví do výhodnější pozice před dalšími souboji v sérii. „Když dáte první gól, je to úplně jiné, nabudí vás to, podržíte puk, správně reagujete, věříte si. Doufám tedy, že sebedůvěra, kterou jsme dnes získali, nás bude zdobit i v dalším zápase,“ řekl po středečním duelu Jiří Polanský.

Podobně hovořil i kouč Josef Turek. „Poslední zápas pokračování série určitě ovlivní. My jsme to ve Zlíně měli celou sezonu zakleté a teď jsme prakticky poprvé vyhráli. Určitě nás to povzbudí. Ukázalo se, že jsme schopni dát více branek i tak výbornému defenzivnímu týmu jako je Zlín,“ nechal se slyšet třinecký kormidelník.

Trenéři Turek a Janků nemohou i nadále počítat se službami Erika Hrni, důvody jeho absence jsou blíže nespecifikované. Do sestavy se naopak, po odpykání disciplinárního trestu, vrací Vladimír Roth. Zbytek kádru je zdráv a připraven naskočit do zápasů.

Vzkazy hráčům

V průběhu sobotního duelu si budete moci přečíst některé vzkazy adresované hráčům "Áčka". Ty budou k vidění na okně u stánku se suvenýry za pokladnami 5 až 8.


Tomáš Klimenta má výborné play-off, v produktivním Polanského útoku se mu daří a ukázal to i druhý zápas ve Zlíně. Ve vyřazovacích bojích si připsal již téměř polovinu všech kanadských bodů, které nasbíral v základní části, navíc je výrazně přínosný mužstvu ve statistice plus/mínus (v 9 zápasech hodnocení +6).

Dosavadní zápasy série

První a druhý semifinálový zápas, které se hrály začátkem tohoto týdne ve Zlíně, jasně ukázaly, že tým PSG, byť je vítězem základní části a Ocelářům se na něj dlouhodobě nedaří, je porazitelný a Třinečtí s ním mohou hrát víc než vyrovnanou partii. První utkání Zlín sice koncentrovaným výkonem, přestože se nevyvaroval chyb, získal po vítězství v poměru 3:1 pro sebe, druhé střetnutí však bylo diametrálně odlišné. Oceláři ukázali, že pokud budou produkovat svou ofenzivní hru a přidají k tomu poctivý výkon v obranné fázi, mohou vítězi základní části směle konkurovat.

26. března: PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Köhler (Hamrlík), 29. Leška (Balaštík), 44. Hamrlík (Leška, Köhler) – 20. Klimenta (Rákos, Adamský).

Sestava Zlína v prvním zápase: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec, Matějíček, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Holík, F. Čech - Ondráček, Melenovský, Fořt.

Sestava Třince v prvním zápase: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Galvas, Ovčačík, Klouček, Lojek, Kania - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Rákos, Adamský - D. Květoň, Peterek, Orsava - Matuš, Zagrapan, Rufer.

27. března: PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 2:6 (0:4, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 39. Köhler (Hamrlík, Balaštík), 42. Fořt (Okál) - 11. M. Růžička (Zíb, Hrabal), 15. D. Květoň (Rákos), 17. Klimenta (Adamský, Polanský), 17. Bonk (M. Růžička, Zíb), 28. Varaďa (Hrabal, Bonk), 48. Polanský (Klimenta, Adamský).

Sestava Zlína ve druhém zápase: J. Sedláček (28. Štůrala) - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Horák, Matějíček, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Holík, F. Čech - Ondráček, Melenovský, Fořt.

Sestava Třince ve druhém zápase: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Ovčačík, Galvas, Lojek, Klouček, Kania - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Rufer, Zagrapan, Orsava.


Jiří Polanský musel sedmé čtvrtfinále a první semifinále vynechat kvůli disciplinárnímu trestu a že na něm osmidenní absence v zápase nenechá žádné následky ukázal hned v prvním utkání po návratu. Opět zásoboval svá křídla Adamského s Klimentou vynikajícími puky, navíc předvedl nádherné sólo, které završilo výhru 6:2.

Vzájemné zápasy v základní části

7. října: HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Klimenta (Polanský), 24. Orsava (Květoň, Podešva) - 4. Honejsek (Linhart, Veselý O.), 14. Čajánek (Veselý, Balaštík), 57. Köhler (Leška, Balaštík).

20. listopadu: PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Čajánek (Veselý, Honejsek), 36. Matějíček (Holík), 52. Čajánek (Honejsek), 60. F. Čech (Veselý, Linhart) - 11. Květoň (Růžička, Hrabal), 22. Zagrapan (Růžička, Galvas).

4. ledna: HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Adamský (Květoň, Polanský), 28. Rákos (Květoň), 44. Bonk (Růžička, Zíb) - 3. Balaštík (Köhler, Leška), 9. Köhler (Leška).

17. února: PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Okál (Tesařík, Čajánek), 8. Honejsek (Čajánek, Tesařík), 35. Holík, 40. Čajánek (Honejsek) - 23. Růžička (Rákos, Hrabal), 46. Varaďa (Růžička, Zagrapan).

O zápasech

Hrací den: 3. semifinále play-off Česká pojišťovna play-off
Termín utkání: sobota, 30. března 2013, 17:00
Místo utkání: Werk aréna, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.com
Videopřenos: tvtipsport.cz
TV přenos: ČT Sport, začátek přenosu 16:45

Hrací den: 4. semifinále play-off Česká pojišťovna play-off
Termín utkání: neděle, 31. března 2013, 18:15
Místo utkání: Werk aréna, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.com
Videopřenos: tvtipsport.cz
TV přenos: ČT Sport, začátek přenosu 18:00

Statistické okénko – PSG Zlín

Bilance v play-off: 8 zápasů, 5-0-1-2, skóre 22:17
Bilance na zápasy: 5/3
Bilance venku: 3 zápasy, 1-0-1-1, skóre 8:9
Bilance v posledních 10 zápasech: 7 výher (1 v prodl.) – 3 prohry (1 v prodl.), skóre 31:24, 21 bodů
Aktuální série: 1 prohra
Lídr kanadského bodování: Antonín Honejsek 8 (4+4)
Nejlepší střelec: Antonín Honejsek, Ondřej Veselý oba 4
Nejlepší nahrávač: Petr Čajánek 6
Nejproduktivnější obránce: Martin Hamrlík 5 (2+3)
Nejtrestanější hráč: Petr Čajánek 18
Nejlepší v +/-: Petr Čajánek +4
Brankáři: Jakub Sedláček, 8 zápasů – 5 výher, 3 prohry, úsp. 93,20 %, prům. 2,26 g/z, 2 čistá konta
Tomáš Štůrala, 1 zápas – 1 prohra, úsp. 94,44 %, prům. 1,88 g/z, 0 čistých kont
Hrál v drese soupeře: Luboš Horčička, Radim Tesařík, Marek Melenovský.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Bilance v play-off: 9 zápasů, 5-0-2-2, skóre 34:23
Bilance na zápasy: 5/4
Bilance doma: 4 zápasy, 3-0-1-0, skóre 18:7
Bilance v posledních 10 zápasech: 6 výher – 4 prohry (2 v prodl.), skóre 38:23, 20 bodů
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Martin Adamský 13 (7+6)
Nejlepší střelec: Martin Adamský 7
Nejlepší nahrávač: Jiří Polanský 8
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Zíb 6 (3+3)
Nejtrestanější hráč: Vladimír Roth 25
Nejlepší v +/-: Lukáš Zíb +8
Brankáři: Peter Hamerlík, 8 zápasů – 5 výher, 3 prohry, úsp. 93,79 %, prům. 2,49 g/z, 1 čisté konto
Šimon Hrubec, 2 zápasy – 1 výhra, 1 prohra, úsp. 94,00 %, prům. 2,28 g/z, 0 čistých kont
Hrál v drese soupeře: Lukáš Galvas, Tomáš Klouček, Lukáš Zíb, Radek Bonk, Marek Zagrapan.

Koutek ocelářských zajímavostí

Nejproduktivnější hráč v přesilovkách: Martin Růžička 5 (4+1)
Nejproduktivnější hráč v oslabení: Radek Bonk 2 (1+1)
Vítězné branky: Martin Adamský, Daniel Rákos, Lukáš Zíb, Martin Růžička, Tomáš Klimenta všichni 1
Bilance trestných střílení – hráč v poli: David Květoň 0 % (0 proměněných z 1)
Bilance trestných střílení – brankář: Peter Hamerlík 100 % (0 inkasovaných z 1)
Bilance nájezdů - hráč v poli: Vladimír Roth 100 % (1 proměněný z 1)
Bilance nájezdů - brankář: Peter Hamerlík 50 % (5 inkasovaných z 10)